Použití fluorescenčních vlasců při lovu kaprů

#1346 11. 3. 2010

Radim: Zdravim,chtel jsem se zeptat jakou mate zkusenost s fosforujicima vlascema napr. zluty,cerveny.Chtel bych je letos vyzkouset,ale nejsem si jisty jestli to rybe opravdu nevadi tak se chci zeptat odborniku jestli taky nejake podobne pouzivate?

Nikl Team

Dobrý den Radime,

Používání fluorescenčních vlasců je velmi moderní. Váš naviják pak vypadá zvláštně a „vyfešákovaně“. Výrazné barvy jsou do směsí pro výrobu monofilních vlasců přidávány hlavně kvůli nám rybářům. Významně se tím zlepšuje viditelnost, jak ve dne, tak v noci. Vaše představa, kudy vedou Vaše „lajny“ je tak mnohem lepší. Avšak myslíme, že tyto výhody nepředčí negativa s jeho použitím spojená.

Jak jistě víte, kapr dokáže bezpečně identifikovat několik barev, zejména jedná-li se o barvy výrazné. Pokud si představíte, že z Vašeho místa povedou celým sloupcem dobře viditelné vlasce, jistě nám dáte za pravdu, že se zřejmě nejedná o ideální stav. Ovšem pokud dobře zamaskujete  několik posledních metrů udice – například použitím fluorokarbonu, kapr si Váš návazec jen stěží spojí s možným nebezpečím.

Abychom to shrnuli, většinou dáváme přednost transparentním vlasců, nebo lépe fluorokarbonovým vlascům firmy Carp´r´us – Clearwater XT, se kterými máme všichni výborné zkušenosti. Výsledky spojené s jejich použitím opravdu ohromí a to hlavně v čisté vodě(např. kdekoli na jaře) . Pokud tedy chcete experimentovat, navrhujeme Vám raději tento směr Vaší cesty. Jak tento vlasec použít + několik užitečných rad najdete na stránce tohoto výrobku v eshopu.

Přejeme mnoho úspěchů.

Návrat na přehled dotazů