Použití silného vlasce na konec sestavy

#1375 14. 3. 2010

Jakub S.: Zdravím,
Mám však ještě jeden dotaz.Když použiji jako šokovku vlasec head line od leona h.je nutné na poslední metr ještě dávat FC shockleader?Protože to už se mi zdá přeplácané.Není lepší kmenový vlasec pak head line a pak rovnou obratlík a návazec?Přece taky ten tlustý vlasec head line není vidět je oděruvzdorný a těžký nebo ne?Není tedy už shockleader zbytečný?Děkuji a uzel na spojení kmenu a head line vlasce je dobrý tedy ten jak doporučujete?

Nikl Team

Dobrý den,

pokud použijete na poslední metry Vaší sestavy oděruvzdorný monofil Head Line od Leona, není nezbytně nutné nastavovat ho ještě metrem fluorocarbonu Clearwater Shockleader.

Na tomto místě je ale potřeba říct, že Head Line - ač skutečně velmi kvalitní monofil, který sami používáme velmi rádi, nemá vlastnosti srovnatelné s prémiovým fluorocarbonem Clearwater Shockleader. Jeho lom světla ve není tak blízký vodě a jeho "neviditelnost" tudíž nedosahuje takového stupně jako u zmíněného fluorocarbonu. Také jeho hustota - měrná hmotnost není stejná a nepotápí se tak dobře jako Clearwater. Head Line je opravdu skvělý materiál, ale je to stále "pouze" nylon...

Jako uzel pro spojení Head Line a kmenového vlasce doporučujeme "kravský uzel", který je normálně používaný pro spojování pletené šňůrky a monofilu při výrobě kombinovaného návazce a je k vidění v tomto fotočlánku. Přičemž silný Head Line v tomto uzlu važte jakoby to byl monofil a Váš kmenový vlasec jako pletenou šňůrku.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů