Jak správně používat háček Kurv Shank?

#1385 15. 3. 2010

filfas: mam dotaz na hacky Kurv Shank.pouzil jsem je lonskou sezonu a nejsem si jist zda zpravne.koncovy navazec z strhovacky,boili bylo asi 2-5 mm od hacku a vlas byl jeste fiksovan buzirlou ktera byla navlecena na raminku hacku umistena naproti hrotu.popisiji to podrobne schvalne ponevač pri jizde- a nebyla jedina pri zaseku ryba vydrzela viset max 10 vterin a pak spadla.nevedel jsem si rady a tak jsem misto buzirky pouzil krouzek ale scenar se opakoval-prosim o radu co nylo spatne--dekuji
Dotaz k produktu: Korda Háčky Kurv Shank, 10ks

Nikl Team

Dobrý den.

Ve Vašem návazci je ihned patrný důvod, proč Vám ryby tolik padaly. Jedná se o vzdálenost boilie od obloučku háčku. U tohoto typu háčku je opravdu rozhodující, aby měl dostatčný prostor k tomu se zapíchnout do spodního pysku ryby. Tento háček se výborně stáčí a zasekává, ale je třeba, aby byl spárvně použit na odpovídajícím návazci. Pokud se tak neděje, tak ztrácí absolutně své výborné vlastnosti.

Řešení je opravdu velmi jednoduché, ale zásadní. Prodlužte délku vlasového přívěsu tak, aby byla nástraha minimálně 1cm od obloučku háčku. Čím větší nástrahu použijete, tím dále ji umistěte. Háček díky této úpravě získa v sestavě větší volnost a díky tomu se bude moci mnohem lépe otočit a zapíchnout do kaprova spodního pysku. Nebojte se v určitých případech ani vzdálenosti větší jak 2cm, při použití větších nástrah je to to nejlepší, co můžete udělat.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů