Je vhodný MEthodmix i na proudné řeky a jaké zvolit Carp Can…

#1391 16. 3. 2010

Michal: Začatečník:dobrý den,studuji vaše vyrobky a docela mě zaujali.Ale nevim jak se method mixi chovají na prodných řekách.A jaké je lepší použít kapří bombony,jestli plovoucí nebo potápivé.Děkuji za radu.
Dotaz k produktu: Carp Candy Fluoro, Nikl Method Mix Red Spice 1kg

Nikl Team

Dobrý den Michale.

Použití Methodmixu pro lov v silném proudu je na pováženou a musel by jste ho spotřebovat poměrně velké množství, aby bylo jeho užití efektivní. Pokud se ale týká použití na řekách se slabším prouděním, jako je například Labe, poradíme Vám jeden fígl jak udržet methodmix lépe na lovném místě. Method mix si rozmíchejte jako obvykle, jen tentokrát přidejte více vody tak, aby byl methodmic více lepivý a držel lépe pohromadě. Následně do koulí, které z něj budete tvarovat, zapracujte trochu štěrku. Díky štěrku budou koule daleko těžší  a lépe proto budou držet na dně aniž by docházelo k jejich odplavování vlivem proudu.

Co se týká volby Kapřích bonbonů. Nejlepším kompromisem je použít jak plovoucí, tak potápivé a nastražit je na panáčka. Tato jejich prezentace je velmi účinná a výborně se osvědčila na rychlé záběry.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů