Na kapry z jara

#1445 24. 3. 2010

gol.man@seznam.cz: Dobrý den, ..chystám se takhle z jara za kapry tak se chci zeptat jestli by jste mi neporadili, kde je to takhle ve studenějšich vodách lepší jestli mam vyhledávat nějaké lavice nebo překážky ve vodě a nebo někde v hlubšich vodách..a popřípadně na jaké boilies, rád dávám přednost sladkým příchutím...
je nutné třeba vnadit dlouhodobě před lovem a nebo třeba den a nebo hnedka ten den kdy chci chytat a kolik tak množství toho boilies(popř, partikl)předem Vám děkuji za odpověd :-)

Nikl Team

Dobrý den,

Z jara je určitě vhodné volit pro samotný lov mělčí části vody. Přes den jsou tyto partie více prohřívány, proto je kapři rádi vyhledávájí. Pokud budou doplněny o přirozené překážky, bude to jen dobře. Ovšem nezapomínejte, že každého kapra, kterého utrhnete v závadách potencionálně ohrožujete na životě! Pokud Vám na lovených rybách záleží, doporučujeme v takových případech použít bezpečnostní závěsky Snag clips od firmy Carp´r´us, které zajistí, že se ryba Vaší montáže bezpečně zbaví.

Ve večerních hodinách je možné přesunout udice trochu hlouběji kvůli ochlazování vody.

Co se týče krmení – zejména z jara platí, že méně je někdy více. Proto zvolte menší průměry a krmte střídmě klidně i několik dní dopředu(0,5 - 1kg), jak Vám to čas dovolí. Krmné dávky zvyšujte teprve až si budete naprosto jistý, že kapři Vaše krmení přijímají. Sladké boilies je do studené vody velmi vhodné(brusinka, švestka - máta), jako další možnost se nabízí fenomenální boilies 3XL, které nám přineslo i ve velmi studené vodě mnoho parádních ryb. Celou nástrahu pak můžete obalit v příslušných těstech, které vaši nástrahu učiní ještě atraktivnější.

Přejeme spoustu pěkných úlovků.

Návrat na přehled dotazů