Jaké boilie zvolit na třídenní lov na Vltavě?

#1456 28. 3. 2010

Jarda: Dobrý den, chtěl bych se zeptat co by jste mi doporučili za boilie na Vltavu u Týna nad Vltavou. Jedná se o tří denní rybolov. Chtěl bych něco atraktivního jde mi hlavně o hodně záběrů, jen tak si zachytat nejde mi o trofejní ryby. A jaké množství zvolit na konec dubna něco kolem 300 kč/kg. Předem děkuli za radu a přeji mnoho rybářských úspěchů.

Nikl Team

Dobrý den Jardo.

Na třídenní lov na Vtavě bychom Vám vřele doporučili zvolit boilie Krvavé peklo Šveskla/Máta v průměru 18-20mm. Toto boilie splňuje přesně Vaše kritéria- výhodnou cenu a výbornou atraktivitu.

Koncem dubna již bude voda teplejší a proto bychom Vám pro lov na řece doporučili raději krmit již trochu více. Vždy je pro toto období roku dobré se řídit jednoduchým pravidlem 1kg na den lovu + 1-2kg jako zálohu navíc pro případ zvýšeného braní ryb. Proto bude optimální si s sebou vzít 4-5kg boilie. Pokud jej všechno nespotřebujete, můžete si jej zamrazit na později nebo sušit v prodyšných sacích do další výpravy. Není ale nic horšího, než v půli výpravy zjistit, že nemáte boilie dostatek a připravíte se tak naprosto zbytečně o úlovky.

Vzhledem k tomu, že Vám jde o to "zachytat si", nezapoměňte si s sebou přřibalit také Booster a Boilie těsto korespondující příchutě k boilie. Dopomohou Vám s jistotou k více záběrům.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů