Jak pečovat o mražené boilie?

#1479 30. 3. 2010

Tomáš: Dobrý den.Chodím převážně na jednodenní výpravy a chtěl bych vědet jak zacházet z mraženým boilies.Kdy ho před lovem vytáhnouz z mrazáku,jak ho přes den uchovávat a jest-li ho můžu večer opět zamrazit a pokud ano jak dlouho se dá toto opakovat aby bylo boilies pořád účinné.Dále bych potřeboval vědět jaké má mražené boilies výhody a nevýhody proti hotovému boilies.Z lovem na boilies teprve začínám tak nevím zda si udělat místo v mrazáku nebo si vystačit z hotovým boilies.Díky Tom..

Nikl Team

Dobrý den Tomáši,

mražené boilie Vám doporučujeme na rybách uchovávat v prodyšných boilie sacích, ve kterých se nezapaří. Co se týče opětovného mražení po ukončení lovu, nemusíte se bát boilie několikrát mrazit. Až delším vysoušením a následným mrazením může dojít ke ztrátám kvality. Pokud ale vozíte na ryby vždy jen 1kg pytlík boilie, nemusíte se bát, že by k tomu došlo ještě před jeho spotřebováním. Například 3 - 4 násobným mražením by nemělo dojít k výrazné ztrátě kvality. Pokud by Vám boilie připadalo méně atraktivní (mražením se stane vysušenějším a uzavřenějším), doporučujeme Vám boilie před lovem přelít některým z našich boosterů, které kuličkám dodají potřebnou atraktivitu.

Ohledně hotového boilie vs. mraženého jsme toho v naší poradně napsali již spoustu. Ve zkratce - před lety (a i některé firmy nyní) nabízely hotové boilie vyrobené z opravdu jednoduchých surovin s velkým dávkováním esencí a sladidel. Takto vyrobené boilie se ve velké většině případů nemohlo v žádném případě rovnat s kvalitním mraženým boilies, a proto většina rybářů přešla na boilie mražené.

Současné technologie však již nabízí možnosti jak šetrně uchovat i velice kvalitní boilie složené z rybích mouček, kvalitních ptačích zobů a mléčných proteinů. Takto vyrobené boilie již může směle konkurovat boilies mraženému a navíc zde odpadá práce se skladováním. Pokud by jste chtěl doporučit některé hotové boilie, které je vyrobeno z prvotřídních složek, s klidným svědomím Vám doporučíme některé návnady z produkce firmy Imperial Baits nebo Vision Baits - řady Hydro. I Karel Nikl finišuje s vývojem prvotřídního hotového boilie, takže se máte jistě na co těšit.

Přejeme pěkný den, Nikl team.

Návrat na přehled dotazů