selekce

#150 13. 7. 2009

Michal: Dobrý den, chci se zeptat na radu jak vyselektovat velkou rybu. Teď v létě, když se voda oteplila tak se mi z lavic (pískovna) kde chytám nedaří chytit většího kapra. Obvykle jsou to ryby do 9kg na jaře jsem ze stejných míst chytal relativně často ryby od 10 do 15kg. Prakticky jsem již vyzkoušel všechno tzn. krmit i nekrmit, nástraha 2x30mm Food Signal vysušená na kámen, umístit nástrahu pod lavici i za lavici. Většinou se jen prodlouží doba mezi záběry, ale vyselektovat větší rybu se mi nedaří. Díky za radu.

NIkl team

Dobrý den! Odpovědět na Váš dotaz nebude jednoduché. Pokud selhaly osvědčené a notoricky známé metody, je čas experimentovat. Pokuste se tedy velké kapry lovit tam, kde je nikdo další neloví. Lavice a podobná místa, kde by jste velké kapry čekal, se postupem času stávají neproduktivní. Je to způsobeno velkým tlakem, který je na tyto místa působen ze strany rybářů a velké, chytré ryby se proto těmto místům vyhýbají. Z našich zkušeností bychom Vám proto doporučili udělat vše jinak, než doposud. Nebát se nástrahy prezentovat v nechytaných příbřežních partijích vod a hledat místa, kde je šance, že zde montáž ještě nikdy neležela.
Nebojte se nástrahu navíc prezentovat na dlouhém vlasu vyrobeném z tuhého fluorocarbonu. To znemožní malým rybám její nasátí a navíc zajistí to, že Vám ji malé ryby nezamotají.

Udělejte prostě věci jinak. To je ta správná cesta k přelstění těch největších a nejvychytralejších kaprů.

Mnoho štěstí v honbě za kapřími velikány přeje NIkl team!

Návrat na přehled dotazů