Fluorocarbon

#151 13. 7. 2009

marek: Mohu pozadat nejake zakladni navazce s fluokarbonem,s podrobnym popisem?diky moc

NIkl team

Dobrý den Marku. Fluorocarbonový materiál je v poslední době velice oblíben pro svoje perfektní vlastnosti. Návazce z něho zhotovené se dají většinou rozdělit do dvou skupin a to na tuhé a kombinované . Kombinované jsou tvořeny z fluorocarbonu a kousku pletené šňůrky 3–5cm od háčku. Tuhá část zabezpečuje to, aby se návazce při hodu nezamotal. dále pak udržuje odstup nástrahy od zátěže na dně tím, že zůstává napnutý. Navíc díky své váze leží u dna a je prakticky neviditelný. Část měkkého materiálu potom dává nástraze s háčkem volnost a přirozenost.

Druhou možností je použití celého návazce z fluorocarbonu. Tyto návazce používá například Tomáš Blažek v nezvyklé délce od 50cm do 1m!!! Jeho úlovky jsou důkazem úspěšnosti této prezentace. Nechte se inspirovat přiloženými fotografiemi.

Jako poslední bych navíc zmínil N8vazce typu 360° Rig. http://www.carpweb.cz/2009-06-koncova-udice-360-rig-br-360-rig-jednoduchost-efektivita-rychlost.php ">Krásný článek o svých zkušenostech s jejich použitím napsal Jirka Majer.

Nebojte se zkoušet nové kombinace, dělat věci jinak se vyplácí!

Hodně štěstí přeje Nikl team!

00151_3a.jpg
00151_tomas.jpgNávrat na přehled dotazů