Jak chytat kapry na řece Ohři?

#1519 5. 4. 2010

Pavel Kubal: Dobrý den,chtěl bych chytat na řece (ohře,pstruhová)a neporadil by jste mi nějaké zásady? Chytám už 15 let na Nechranické přehradě.Ale chtěl bych přece jen zkusit řeku.
Chtěl bych např. vědět jetli mám mít na vidličkách prut nahoru nebo
dolu,jaké mít závaží a jak nahazovat jestli proti proudu nebo po proudu.
Předem moc děkuji

Nikl Team

Dobrý den Pavle,

otázka techniky lovu kaprů na řece není svým rozsahem pokrytelná odpovědí v poradně. Ve skutečnosti by pravděpodobně nestačil ani jeden článek, abychom v něm detailně mohli popsat veškerá specifika kaprařiny na řece. Proto se Vám pokusíme dát jen několik krátkých tipů, kterými bude vhodné se řídit:

Pruty na břehu umístěte vždy tak, aby Vaše montáž držela pevně na dně, na vlasec zbytečně nezachycoval případný "bordel" unášený proudem řeky a aby se proud příliš neopíral do kmenového vlasce. Pokud budete chytat u druhého břehu, bude vhodnější pruty zvednout špičkami nahoru, pokud budete chytat v blízkosti vašeho břehu, klidně skloňte špičky svých prutů dolů.

Hmotnost zátěže použijte vždy takovou, aby proud Vaši sestavu neposunoval po dně. Orientačně nejméně 100g, v silném proudu ale až 250 i více gramů. Sám poznáte, která zátěž pevně udrží Vaši sestavu u dna...

Nahazovat se dá po i proti proudu. Ve slabším proudu je možné obojí, v silnějším proudu je o něco lepší nahazovat nástrahu po proudu.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů