Jak chytat na 10ha zabahněné vodě?

#1524 6. 4. 2010

David: Dobrý den, chci se zeptat jak by jste postupovali při výběru boilie a strategii lovu na 10ha rybníce teď na jaře, je to samé bahno a žádná výrazná nerovnost na dně. Objevil jsem asi 10 - 20m od břehu pískové podloží přecházejcí opět do bahna, je to voda stará nebyla už přes 30let vypuštěná tak doufám že v sobě ukrývá nějaký poklad: a ještě co je pravdy na tom že boilie 3xl špatně funguje na bahnitém dně Moc dík

Nikl Team

Dobrý den Davide,

na podobných revírech se často osvědčuje právě lov na místech s tvrdším dnem. Stačí se zamyslet a sám si položit otázku, proč je všude kolem bahno a v tomto místě je dno vyčištěné s tvrdým podkladem..?

Rozhodně stojí zato věnovat se minimálně s jedním prutem lovu na takovémto místě. Pokud je ono místo takhle blízko břehu a okolnosti to umožňují, určitě se usaďte stranou, dále od lovného místa a nahoďte na něj podél břehu tak, abyste si kapry nevyplašil. Na toto plato rozhoďte do plochy hrst boilies, tiše nahoďte Vaši nástrahu a čekejte, co se bude dít.

Jsou ale také situace, kdy kapři na takovýchto vodách sbírají potravu i přímo v bahně. Proto je lepší umístit jednu nástrahu do bahna, druhou na tvrdý podklad.

Ohledně 3XLka a jeho údajné nefunkčnosti na bahnitém dně - tohle jsme rozhodně nikdy nepozorovali a nemyslíme si, že by to byla pravda.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů