Mrtvá pískovna

#153 13. 7. 2009

Martin: Dobrý den,
rád bych Vás požádal o radu jaké boilies použít. Lovím na 100 ha pískovně s rovným profilem dna s minimem povrchových nerovností max. do 70 cm. Dno je převážně písčitého a tvrdého charakteru. Tato lokalita je hojně navštěvována rybáři, kteří i při krátkodobých vycházkách nastřílí do vody velké množství boilies. V letošní sezóně je označována jako mrtvá. Dá se říct, že chycení kapra je považováno za velký úspěch, ovšem jejich velikost není nijak závratná (od 40 - 60 cm) i přesto, že vím, že se zde vyskytují exempláře 15 kg+. Smí se zde pouze zavážet nástrahy. Jezdím na krátkodobé výpravy (2-5 dní).
Na Vaše produkty jsem ještě nikdy nechytal a nemám s nimi žádnou zkušenost. Rád bych je otestoval.
Prosím, poraďte mi jaké boilies popř. dip použít , abych přinutil rychle a efektivně větší kapry k přijímání potravy a udržel jejich dlouhodobější zájem?
Moc děkuji za odpověď.
Mnoho úspěchů do budoucna.

NIkl team

Dobrý den. Z vašeho podrobného popisu plyne, že kapři budou již zvyklí na velký tlak rybářů a nebude jednoduché je přinutit k záběru. Proto bude potřeba kapry k záběru vydráždit odlišnou prezentací nástrahy a celkově opačným přístupem k samotnému lovu. Určitě doporučujeme k vydráždění kaprů zvolit boilie 3Xl nebo Mojito spolu s příslušnými dipy. Jsou velice atraktivní a na vaši lokalitu budou to správnou volbou.

Ale v zásadě může být lékem hlavně opačná strategie. Ujasnit si všechna fakta, jako například :jaké nástrahy se nejčastěji používají, ve kterých místech se nejčastěji loví, jaké krmné strategie většina rybářů používá atd atd.. A potom vše obrátit o 180° a je velice pravděpodobné, že se dostaví požadované výsledky. Prostě a jednoduše dělat věci jinak.

Hodně štěstí a dejte vědět, jak se Vám zadařilo! S pozdravem, NIkl team!

Návrat na přehled dotazů