Chyba v montáži?

#1537 8. 4. 2010

Tomáš: Dobrý den chtěl bych se zeptat - Záběr menší jízda a po záseku bez kontaktu . Je možné že je to vinou montáže ? Montáž - délka montáže 20 cm ztužená šnurka od háčku asi 3 cm stažena háčky Longshang Nailer č.8,přívěs na boiles je pomocí Ring Kit v delce asi 1 cm pod oblouček háčku s tím že spodní zárážka je výšce špičky háčku , velikost boilies 18 mm Děkuji

Nikl Team

Dobrý den Tomáši,

je možné, že za neúspěch při záseku může montáž. Dle Vašeho popisu však v sestavě nevidíme žádný zásadní problém a často velice podobné montáže sami používáme.

Možný problém může být v olovu - pokud by jste použil opravdu lehké (např. 30 - 60g) nebo naopak extrémně těžké neodpadávací olovo.

Další příčinou můžou být samotné ryby - pokud se o Vaší nástrahu pokouší malé bílé ryby nebo opravdu malí kapříci, je logické, že zásek nebude vždy sedět.

Doporučujeme Vám zkusit na druhém prutu montáž celkově změnit - použijte např. měkkou šňůrku nebo naopak tuhý fluorocarbon, menší či větší háček jiného tvaru atd. - sám uvidíte jestli změna pomůže a budete moci z celé situace vyvodit nějaký závěr.

Přejeme hodně úspěchů, Nikl team.

Návrat na přehled dotazů