Boilie těsta

#154 14. 7. 2009

David: Zdravim,mam otazku ohledne obalovacich test.Jaky je rozdil mezi obalovacim a klasickym boilies mixem?Je obalovaci testo treba lepe "navonene"?Jestli ne,tak proc rovnou neobalit boilies mixem?A jak to vlastne funguje?Jsem teprv zacatecnik,ale nejak mi nejde do hlavy proc kupovat treba 3XL a jeste ho obalovat v teste 3XL.proc nekoupit uplne nejlevnejsi hotovku a obalit v teste 3XL??Jak rikam,jsem laik,ale myslim ze by to fungovalo uplne stejne.Preci neni mozne aby vune z boilie prosla zkrz testo a ryby to poznali.Dekuji za vysvetleni.DSavid

Nikl team

Zdravíme Davide! Podobnou otázku jsme v naší poradně zodpověděli před nedávnem. Ale pro Vás to uděláme znovu. Boilie těsta vycházejí z příslušných mixů, ale jsou pro svůj účel přesně vyladěny tak, aby byly maximálně efektivní.

K obalování boilie. Těsto na kuličce boilie nevydrží věčně. To by také neplnilo svůj účel. Těsto se na kuličce boilie pomalu rozpouští a uvolňuje tak do okolí drobné částečky spolu se silným potravním signálem, který dokáže vydráždit k záběru i kapra, který nejeví o zbytek krmení nejmenší zájem. Podle teploty vody, proudění, nebo intenzity činnosti bílé ryby vydrží těsto kolem kuličky určitý čas, ale postupně se rozpustí a na dně tak zůstane námi prezentovaná nástraha spolu s atraktivními částicemi těsta. To by mělo být odpovědí na Vaši otázku, proč nastražovat boilie korespondující příchutě a ne nejlevnější hotovku.

Hodně zdaru přeje Nikl team!

00154_testo.jpg


Návrat na přehled dotazů