Jak chytat s rodinou v létě na Štítě?

#1540 8. 4. 2010

Petr Kalenda: Ahoj,
mám na Vás takovou prosbu, v létě, ještě před začátkem prázdnin, odjíždím s rodinou na týdení dovolenou na revír Štít. Jelikož mám dvě malé děti tak musím chytat na hlavním jezeru. Jelikož je tento revír pod značným rybářským tlakem a chytit zde kapra jakékoliv velikosti začíná být problém. Chtěl jsem Vás požádat o radu, jakou strategii krmení by jste mi doporučili. Nejedná se mi o to, nachytat jen velké kapry, chtěl bych si to tam prostě jen užít. Díky za radu.

Petr

Nikl Team

Dobrý den Petře,

na takovýchto revírech se vždy vyplatí sázet na kvalitní atraktivní boilies a netradiční způsob jeho prezentace. Pro tyto účely jsou ideální volbou boilies 3XL, Mojito nebo levnější Krvavé peklo ve verzi Scopex/oliheň. Nesnažte se upadnout do klasického stereotypu nakrmení na jednom místě a do něj umístit nástrahu, ale zkoušejte spíše vymýšlet alternativní způsoby jako položení nástrahy mimo krmné místo, vnadění pouze peletami a lov na kombinovanou nástrahu peleta/boilies a podobně.

Jednoznačně se vyplatí zkoušet laborovat také s finálním zatraktivněním nástrahy pomocí dipů a těst, nadlehčováním pomocí plovoucího boilies a určitě také využití PVA materiálů.

Štít je vodou velmi dobře zarybněnou, kde je velmi slušný předpoklad k dobrým výsledkům. Stačí opravdu neupadnout do automatických tisíckrát stejných lovných taktik a slušné úlovky se určitě dostaví.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů