Dlouhodobý lov na Orlíku.

#1582 16. 4. 2010

Vašek: Dobrý den,
Bydlím kousek od Orlické přehrady a po dlouhém hledání jsem našel docela nepřípustné místo kam chodí opravdu málo lidí. Chtěl bych Vás poprosit o radu jaké zvolit boilie na dlouhodobé krmení. Chci chodit chytat vždy na pátek,sobota tak se chci zeptat, jak dlouho před by jste mi doporučily krmit, jaké množství a jestli přidávat k boilie i nějaký partikl, popř. jaké množství atd.. Pak se chci zeptat, jestli kapry na místě udržím, když budu krmit svým boiliem z ptačích zobu zalitým např. boostrem 3xl které nechám odstát 2-3 dny a potom na chytání použít přímo 3xl. Díky za info. a nějakou radu Vašek.

Nikl Team

Dobrý den Vašku.

Z Vašeho dotazu chápeme, že chcete pro dlouhodobé krmení používat ekonomicky výhodné boilie. Pro dlouhodobou krmnou kampaň je však třeba dbát na kvalitu a výživnou hodnotu boilie, které mají kapři dlouhodobě přijímat. My jako ekonomicky přijatelnou variantu pro takové příležitosti doporučujeme boilie postavit na mixu Ryba s přidáním menšího množství esence a nějaké tekuté potravy. Pokud hodláte lovit již v teplejší vodě, bude nejvhodnější si udělat boilie podle následující receptury:

1kg boilie mix Ryba, 3-4ml esence Krakatice (v nejbližší době dodáme na eshop), 15ml Liquid Liver Extract.

Jedná se o ekonomicky velmi přijatelné boilie, které však bude dostatečně kvalitní a vhodné pro dlouhodobou krmnou kampaň. Kapři jej budou dobře akceptovat a následně jej budou přijímat po dlouhou dobu. Jako nástrahu používejte to, čím krmíte. Nejlépe pak předem lehce vymočené kuličky ve vodě z revíru.

Pokud tedy hodláte lovit na jednom místě po velmi dlouhou dobu vždy o víkendu, doporučíme Vám dle nás velmi vhodnou taktiku. Místo si vždy 3 dny před lovem- tedy ve středu- zakrmte asi 1,5- 2kg boilie. V pátek už jen dokrmte malé množství - cca 0,5kg a dokrmujte už jen po záběrech pár hrstí. Po skončení lovu při odchodu od vody na místo zakrmte 1-1,5kg boilie tak, aby se zde mohli kapři krmit i v době, kdy se zde neloví. Toto je velmi podstatná věc, která bude Vaší cestou k úspěchu.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů