Jak vyzrát na velké kapry?

#1603 20. 4. 2010

Michal: Zdravím, potřebuji poradit. Lovím na revíru s velkou osádkou kapra okolo 6-10kg a potřeboval bych začít konečně chytat větší ryby. Jaký triky na přelstění použít? Lovím na výrobky IB zatím sem zde skoušel Banán-ryba a Elite strb.ve vel 2*20mm v těstě. Dá se vůbec uspěšně selektovat tahle už celkem slušná ryba?

Nikl Team

Dobrý den Michale.

Selekce malých ryb je možná, ale selektovat kapry 10kg od 15kg je opravdu velmi tvrdý oříšek. V zásadě je třeba zjistit, zdali na Vašem revíru opravdu velké ryby vůbec jsou.

Pokud tomu tak je, existuje pár fíglů, jak je možné na opravdu velké kapry vyzrát. Bohužel by to ale vydalo na celý článek, sérii článků nebo lépe řečeno kapitolu v knize. Pokusíme se Vám tedy poradit nějaké základní postupy, které Vás mohou dovézt k Vašim vysněným výsledkům.

Jedním z nich je hlavně přizpůsobení krmení, velikosti a tvrdosti nástrahy love skutečně velkých kaprů. Ideální bude v tomto ohledu sáhnout po Boilie C4 nebo Food Signal, které nejsou pro malé kapry tolik lákavé a podařilo se ná na ně přelstít mnoho trofejních kaprů. Zvolte velikost 24-30mm a boilie sušte velmi dlouho tak, aby bylo co možná nejtvrdší.

Následuje správná volba taktiky. Velké a zkušené kapry hledejte mimo klasická produktivní místa, kde se přes rok nachytá velké množství ryb. Velké a zkušené ryby se těmto místům primárně vyhýbají a zdržují se převážně v těch partiích vod, kde mají patřičný klid. Začněte tedy právě tam.

Třetí a asi nejdůležitější rada- buďte trpělivý. Každá hodina, kterou ztrávíte na březích vod Vás naučí další nové věci a kaprařina jako taková je prostě přirozená progrese. Čím více jí dáte, tím lépe ji poznáte  a tím více Vám ona následně vrátí ve formě toho krásného pocitu zadostiučinění při pohledu na Váš vysněný úlovek v síti Vašeho podběráku.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů