letní D7

#163 16. 7. 2009

Eda: Dobrý den,potřeboval bych poradit.Na konci července jedu na týden na Pálavu(D7) a nevim,kde bych měl chytat.Rodiče budou v kempu v Pasohlávkách a nevim jestli mám chytat někde tam a nebo jezdit někam jinam.A má cenu tam vůbec chytat bez echolotu?Chytal jsem na D7 jenom jeden den na odhoz a nevim kam bych to měl vozit,aby jsem chytil už i většího kapra:-).A ještě jestli se tam vyplatí víc krmit nebo stačí jenom trochu okolo montáže?Moc děkuju za odpověď.

NIkl team

Dobrý den Edo. Kapry je možné chytat úspěšně prakticky okolo celé nádrže, je to ale závislé na dalších okolnostech. Obrovskou roli zde hraje vítr a teritoriální pohyb kaprů. Pokud budete chytat na závětrné straně (silný vítr a vlny půjdou na váš břeh), bude velká šance kapry nachytat i na odhoz.

Bez echolotu budete mít těžké najít nějakou téréní nerovnost na dně. Proto Vám nezbude nic jiného, než ve větší vzdálenosti do břehu (cca 200m) umístit bójku a ryby přilákat pravidelným zakrmováním.

Ze zkušeností Pavla Šímy víme, že se mu zde mnohokrát vyplatilo více krmit. Můžete se nechat inspirovat jeho http://www.nikl.cz/nikl-team.php ?clen=17">zprávami od vody.

Hodně štěstí přeje Nikl team!

Návrat na přehled dotazů