Jak nastražit tygří ořech?

#1677 5. 5. 2010

Václav: Dobrý den a děkuji za odpověď. Ještě bych poprosil o radu, jak nastražovat - zda na vlas jako boilie, nebo přímo na háček. Vnadit ořechy nechci, protože jsem četl někde v diskuzi, že je ořech pro kapra nestravitelný a nerad bych rybám škodil.
Dotaz k produktu: Nikl Tygří ořech nakládaný ve skle

Nikl Team

Dobrý den Václave,

tygří ořech se vzhledem ke své tuhé konzistenci samozřejmě nastražuje metodou na vlas. Doporučujeme opravdu projít si článek ze závodů Green Hell a případně i zprávu od vody z této akce, kde o lovu s tygřími ořechy nějaké informace z praxe získáte.

Ohledně vnadění tygřími ořechy - na internetu se dočtete spoustu informací - nevýhodou ale je, že nikdy nemáte záruku, že Vám radí opravdu odborník a jeho tvrzení je bez výjimky zcela pravdivé a přesné. O tygřácích se toho povídá spousta, včetně toho, že jsou jako návnada pro kapry nebezpečné. To je sice pravda, ale jen v případě, že byste s nimi vnadil bez rozmyslu opravdu masivně v množství mnoha kilogramů. Vaše sklenička tygřích ořechů určitě není něčím, co by mohlo ohrozit zdraví kaprů na Vašem lovném místě.

Při lovu kaprů, ale vlastně kaprovitých ryb všeobecně, je vnadění velmi důležitou součástí úspěšného lovu. Chcete-li tedy úspěšně lovit s tygřími ořechy, rozhodně doporučujeme s nimi i vnadit...

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů