Jak mám pokořit hranici 10kg?

#1729 15. 5. 2010

Carpattacker99: To jsem ještě já s jedním malým dotazem. Rád bych pokořil hranici 10ti kilogramů chyceného kapra. Ale má to háček. Jezdím dost často pouze na jednodenní výpravy protože jsem dost omezen časem. Mno tak by mne zajímalo jak vnadit jaké místo zkusit vybrat a co použít za nástrahu. Letos jsem se již pokoušel o chycení nějakého toho většího kapříka ale největší byl zatím 7,5kg. Jinak používám montáž z olověnky na které mám bezpečnostní závěsku s olovem, dále kombinovaný návazec z iq korda a svlékací šňůrky, háček long shang nailer 8 doplněný o transparentního červíka a používám také gumové zarážky s kroužkem pro nastražení boilies od firmy carp ´r´ us. Chytám na vaše mražené boilies zkouším krmit method mixy nebo pouze partiklem a peletamy a krájeným + celým boilies. zkoušel jsem i bez zakrmení poze nahodit. Ale vždy mi to berou jen menší kapříci. Vím že na vodě kde chytám velké ryby jsou. už několikrát tam byly uloveny kapři o váze přes 20 kg. Je to 4ha rybník, dno je od jednoho břehu kamenicé a přechází do bahnitého terénu. Je zde povoleno lovit v trdlišti kde je to samá vázka. Vodu mám prochytanou kompletně celou ale vždy pouze kapři do 10ti kg. Díky za odpověď. Ať vám to jezdí.

Nikl Team

Ahoj Lukáši,

určitě neděláš žánou chybu v sestavení koncové udice. Z toho, co jsi popsal může být rozhodující to, že vnadíš především method mixem, peletami a partiklem. V této souvislosi Ti doporučíme velmi pozorně pročítat naše Zprávy od vody, kde se často a velmi podrobně dozvíš nejen o tom, která nástraha ulovila velkého kapra. Především v reportech klůků z Nikl Teamu je často detailně popisována volba lovného místa a vnadění. Zprávy od vody mají mimo jiné pomáhat rybářům v určování celkové taktiky lovu...

Máš-li opravdu takovéto problémy s prochytáním se menšími rybami, zkus radikálně změnit svůj přístup. Na tvé vodě zkus vysadit method mix, partikl i omezit pelety. Věnuj maximum energie vytipování vhodného místa pro ulovení větších kaprů a tam jim předlož selektivnější boilies jako Food Signal nebo C4. 2-3 krát pře lovem si místo tiše provnaď 20-30kuličkami boilies a potom vyraz lovit.

I během krátkodobého lovu můžeš nachytat opravdu velké ryby. Takové chytání je ale vrcholem kaprařského umění a ty při něm musíš opravdu všechno dělat na 100%.

Držíme palce a budeme se těšit na zprávy o tvých výsledcích.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů