Jak na kapry na vodě s přemnoženým trumenem?

#1731 15. 5. 2010

andrej: Dobry den. S partakom sne ojavili velmi zaujimavy reviir. Podla nasich zisteni sa tam nachadzaju pekne kapre. Najvacsi kapor ktori sa tam ulovil vazil 22kg. Tento revir nenavstevuje vela rybarov lebo sa tam chyta velmi malo kaprov z dovodu e je tam velmi premnozeny sumcek americky a ten zoberie vsetko co spadne do vody. Co by ste mi poradili. Aku nastrahu a navnadu by som mal pouzit v takychto podmienok? Vypravu na tento revir planujem zaciatkom buduceho mesiaca.
Za odpoved vopred dakujem.

Nikl Team

Dobrý den Andreji,

takovýto lov je vlemi specifický a může být hodně komplikovaný.

Máte dvě základní možnosti:

1, buďto chytat na klasické boilies, snažit se s ním lovit v největších hloubkách, kde sumečci nemusí být a samotnou nástrahu balit do ochranného pláště Rap-it.

2, zkusit vynechat boilies, které je pro sumečky obrovským lákadlem a vsadit na tygří ořechy. Ty kapři milují, ale sumečci je nechávají v drtívé většině být. V podstatě stjným způsobem se lovilo na podzimních závodech na Maďarské Háromfě - zkuste si proto projít tento článek. Potom si projděte produkovou poradnu pod našimi nakládanými tygřími ořechy, kde jsme o lovu s tygřáky popsali už spoustu otázek...

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů