Pelety mi přechytali boilies

#1752 19. 5. 2010

Bartoš František: Zdravím vás a chci se zeptat, přes výkend jsem byl na jednom soukromáku a opět jsem vyhořel na 3XL.Ráno zakrmíno tak půl kg koulí něco v celku něco nakrájený plus pelety 3XL.Jedna návnada položena do krmného místa a druhá kousek na kraj.Během dne přikrmováno a koule posazovány stejně.Dva dny ani jeden rozjezd.Před lovem jsem koule namočil do vody ve které jsem lovil,asi 30min podle vaší dřívější rady.Skoušel jsem i těsto a také jsem dipoval 3XL.Přitom kolegové chytali na pelety od vás (halibutky)a docela jim to jezdilo od 6kg do 11Kg.Tak jsem také zavezl pelety do svého místa a začali jízdy,tak že ryby tam jednoznačně byli a také jsem je vytáhl.Použil jsem stejné montáže, a nevěřím že by byl problé právě v nich protože chytám i na jiné koule a ryby chytám.Už jeto třetí voda a ani potah.Už opravdu nevím jak s 3XL dál.

Nikl Team

Dobrý den Františku,

situace, kterou popisujete, je velmi zajímavá, nicméně u vody nastat může a my sami jsme to také zažili. Jsou dny, kdy kapři boilies opravdu ignorují a spolehlivě se krmí jen rozpadavými nástrahami jako jsou pelety. My sami jsme to několikrát zažili a tenkrát jsme taky na Mušově nebyli schopní ulovit kapra na boilies, zato na pelety jsme měli záběr za záběrem. Těžko říci, co kapry přiměje přijímat někdy výhradně rozpustné částice potravy.

V této souvislosti je samozřejmě nejlepší radou v takovém případě rostě nastražit peletu a nesnažit se za každou cenu udělat záběr s boilies. Je jedno jestli máte nastražené boilies 3XL nebo cokoliv jiného - pokud kapr chce pouze pelety, dejte mu pelety!

Jsme přesvědčeni o tom, že pokud byste nastražil v oné situaci peletu 3XL či Hybrid peletu, rozhodně se nebudete u vody koukat na nehybné swingery. Předevím Hybrid pelety pro tyto případy nabízíme v balení 150g v praktické dózičce, kterou můžete vozit na ryby jako "pojistku" pro takové dny.

JInak 3XL boilies je právem jedna z nejpopulárnějších kaprařských návnad v naší zemi. Nicméně její funkce je založena na lokální změně pH, která funguje na některých lokalitách famózně, jinde tohot boilies není tak silné. Je možné, že vámi navštívené lokality mají vodu jinak kyselou a 3XLko tu nebude tak dobré. Zkuste jiný druh boilies, není potřeba bazírovat za každou cenu na jednom typu...

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů