Jak na těžkou lokalitu?

#1763 23. 5. 2010

tomas chrastil: Ahoj,
Mám poblíž jednu svazovou pískovnu s velkými pojmenovanými kapry,ale jak nastane léto je těžké ba teoreticky nemožné na ní chytit nákou rybu,ze zoufalosti se na vás obracím protože tuto lokalitu snad znáte a poradíte mi moc vám děkuju

Nikl Team

Ahoj Tomáši,

spoustu svazových vod je vystavováno extrémnímu rybářskému tlaku a zejména v létě tento tlak opravdu vrcholí. Je velice těžké na takovýchto vodách uspět a úspěch bývá většinou vyvážen maximálním úsilím samotných lovců.

Je těžké napsat konkrétní postup, který by ti na tvé lokalitě fungoval. Popsání konkrétního postupu by nemělo nejmenší význam, jelikož rychle se měnící podmínky u vody s sebou nesou nutnosti upravování samotné strategie, kterou většina úspěšných rybářů volí dle své intuice nebo dlouhodobých zkušeností.

Určitě ti neporadíme špatně, když ti doporučíme zkusit se co nejvíce odlišit od standardních postupů okolních rybářů. Pokud ani takto neuspěješ, možná bude lepší vyrazit na nějakou klidnější lokalitu, kde si více zachytáš a získáš ještě více zkušeností, které se ti budou poté hodit při lovu na složitějších vodách.

Přejeme hodně štěstí, Nikl team.

Návrat na přehled dotazů