Jak na ně?

#1810 31. 5. 2010

Luboš: Ahojky,tak ještě jeden dotaz?Jezdim pravidelně na velkou pískovnu v jížních Čechách na Majdalenu,kapři jsou zde obrovští i přes 1m,vím to nebot při mích jen tak pochůzkách jsem je několikrát viděl,je zde ale několik problémů,není zde povolené zavážení a většinu těchto obrů se pohybují dost daleko od břehumabych je viděl lezu často vysoko do stromů a pozoruji je dalekohledem.Další věc je ta že,pískovna není rovnoměrně vytěžena a je zde velký hloubkový nepoměr 2-15m,přičemž jsou zde lavice o hloubce 2-5m,ale ty které jsou dostupné ze břehu většinou okupuje menší ryba,jak nalákat ty opravdu velké a jakou by jste zvolili taktiku vy???Díky za radu Luboš.

Nikl Team

Dobrý den Luboši,

velké pískovny jsou často nejtěžšími lokalitami. Kapři jsou zde proškolení a dostat je na háček není žádná sranda. Předně Vám doporučíme věnovat co nejvíce času pozorování lokality a určení míst, kde se velcí kapři nejčastěji pohybují. Poté je dobré na těchto místech zkusit lovit nebo pouze vnadit.

Nebojte se chytat na co možná nejodlehlejších místech a zkoušejte co možná nejméně používané taktiky (krmí ostatní málo? krmte více a naopak.....). Nebojte se ani lovu pod břehem, právě tato místa často slouží jako prostřené stoly pro kapry.

Snad se Vám podaří nějaká zajímavý úlovek, s pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů