Jakou zvolit správnou taktiku lovu na 4ha vodě?

#1845 8. 6. 2010

Aleš: Zdravím všechny členy Nikl teamu a potřeboval bych poradit. V blízkosti máme svazovku velkou 4h docela jeste moc neproflaknutou. Chceme jse zamerit na lov blizkosti betonoveho vypoustece ve hloupce priblizne 2-5m a pořeboval bych poradit s krmením, mame moznost si misto predkrmovat ale nevím jakou zvolit strategii v tehle mesicich, rádi bychom si chtěli místo i do budoucna trošku připravit budu rád za každou radu.

Nikl Team

Dobrý den Aleši.

Obecně zodpovědět Vaši otázku co nejlépe je velmi složité. /spěch je vždy ovlivněn mnoha různými faktory, zkusíme Vás ale navézt na správnou cestu.

Volba místa v blízkosti nějaké anomálie byla na první pohled správná. Pokud je možné na tomto místě průběžně krmit a lovit po dlouhý čas, je šance na úspěch o to vyšší. Zvolte tedy taktiku dlouhodobého zakrmování místa v pravidelných intervalech na větší plochu.

Ideální volbou pro tuto situaci bude díky finanční nenáročnosti mix Ryba, do kterého přidejte Liver Liquid Extract cca(20ml/kg) a spodní dávkování esence. Ideálně se nám osvědčila Krakatice (4ml/kg), která je na výborném nosiči.

K samotné taktice krmení. Snažte se zakrmovat pokud možno pravidelně, nejlépe každý den, nebo každý druhý den množstvím 0,5-1kg na větší plochu kolem onoho stavidla. Před vůbec prvním lovem je vhodné bez chytání asi 2-3x zakrmit a nechat ryby v klidu sbírat potravu, aniž by se musely obávat ulovení kvůli nataženým vlascům a montážím. Tento první krok je velmi důležitý a je třeba jej neuspěchat.

Dálepak je velmi důležité, aby ryby cítily také potřebný klid na tomto místě a z toho důvodu zde nelovte každý den, ale snažte se nechat místo také dostatečně "odpočinout". Tím výrazně zvýšíte šance na ulovení opravdu velkých jedinců.

Doufáme, že jsem Vám těmito radami pomohli a přejeme Vám hodně úspěchů.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů