V čem je problém?

#1865 12. 6. 2010

Filous: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda-li by ste mi neporadili ohledně návazců, jsem už docela bezradný a nevím jak dál.
Koupil sem si u Vás Stiff Combi Link 30lb i 50lb v obou nabízených délkách, dále pak Pletenku SMOOTH BRAID 15lb a LongShank SZ 8.
Používám kombinované návazce. Na jednom prutu chytám na montáž s bezpečnostní závěskou a na druhém prutu používám montáž s krmítkem. Montáž s krmítkem mám udělanou tak, že na konci kmen.vlasce mám obratlík s karabinkou na který připnu cca 80cm Fluorokarbon - CLEARWATER 25lb na kterém mám navlečené krmítko a pod krmítkem mám gizmo obratlík, na který připínam kombinované návazce. Pod krmítko dávám kombinované návazce jak z 16,5cm tak i z 9.5cm Stiff Combi linku. Nebo jsou moc krátké návazce pod krmítkem? A ještě mám na Stiff Combi linku danou Anti Tangle Hooklink Sleeves, gumičku porti zamotávání.
Teď konečně se dostanu k otázce. Chtěl jsem se zeptat jestli mám tuto montáž dobře udělanou, protože za 14 dní co chodím u nás na rybník sem měl celkem 5 záběrů a vytáhl sem 2 kapří dorostence kolem 40cm. Nevím jestli tato montáž není moc tvrdá a jeslti by to nějak nechtělo zjemnit, ale nevím jak. Nebo jestli by to nechtělo zkusit ještě delší návazce, např. Stiff Combi link 32cm.
Ostatní rybáři co sedí vedle mě a všude jinde na rybníku tahají kapra za kaprem a já nic. A chytám na stejné nástrahy. Nevím čím to je a už mě napadají i tyto věci s návazcema a celou montáží, že dělám něco špatně. Napadá mě jeslti tyto montáže s bezpečnostní závěskou a kombinovanýma návazcema nejsou jen na velké kapry kolem 8kg a víc a né na takto male ryby.
Nevim, už jsem bezradný a nevim jak dál.
Prosim poraďte.
Předem děkuji za kladné vyřízení a příjemný den

Nikl Team

Dobrý den Filipe.

Popravdě nevidíme ve Vámi zvolené sestavě žádný zádrhel. Možný problém se může vyskytovat pouze v háčku a způsobu nastražení nástahy. Pokud lovíte na měkké nástrahy, jako je rohlíkové boilie, kukuřice atd, bude asi vhodné zkusit háček změnit za typ Widegape, který je pro klasické nastražení nástrahy na háček mnohem vhodnější. Vyzkoušejte velikost č.6 a č.8, se kterými máme skvělé zkušenosti. Popřípadě se ozvěte později a třeba se pokuste do mailu přiložit i foto vaší sestavy.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů