Maximální efektivita

#191 25. 7. 2009

Rybnikář Michal: Dobrý den,
jaké velikosti boilí jsou vhodné na hotové vlasy všech tří velikostí tak aby nepadaly ryby.Zdá se mě to dost dlouhé.
Další dotaz ohledně montáže-používám fluokarbon 25 lb o délce asi 1m před olovem 90g a koncový návazec fluokarbon 15 lb o délce 20-25 cm.Háček Carp R Us Lonkshank 6 s průhledným červíkem.Sem tam mě spadne ryba a nevím kde je chyba.Já bych si představoval nějakou montáž s úspěšností 90%.Moje úspěšnost na mou montáž je asi 60-70%.
Děkuji za odpověd
Dotaz k produktu: Carp´R´Us Ready Hairs - hotové vlasy na boilie

Nikl Team

Dobrý den Michale.¨ Délka vlasu je velice diskutované téma, ale v zásadě platí jedno pravidlo. Čím je vlas delší, tím lépe se může v tlamce háček otáčet a tím je větší pravděpodobnost správného zaseknutí. Minimální vzdálenost boilie od obloučku háčku doporučujeme 1,5–2cm v závislosti na veilkosti nástrahy.

I v dnešní době si stále mnoho rybářů myslí, že velikosti nástrahy musí přizpůsobovat velikost háčku – větší nástraha=větší háček. Vůbec to ale není pravda! Není žádnou vyjímkou, že používáme k 2×30mm háčky Longshank Nailer č.8

Naši kluci používají na jednu kuličku 24mm hotové vlasy medium. Pro velké nástrahy jako například 2×30mm se nejlépe hodí použít velikost large.

Nebojte se s délkou vlasu experimentovat a nebojte se nástrahu prezentovat i třeba 3–4cm od háčku. Již mnohokrát se tato prezentace ukázala jako maximálně efektivní.

S pozdravem, Nikl team.

Návrat na přehled dotazů