Můžu na Longshank Nailer č.8 použít větší nástrahu?

#1916 22. 6. 2010

Roman: Dobrý den,
před týdnem jsem byl na týdenní výpravě na jihu Čech.Používal jsem jen dvě verze těchto háčků - č.6 s protihrotem a č.8 Barbless čili bez protihrotu s koulemi o průměru 20 mm vlastní výroby.Všechny záběry až na jeden byly na háčky č.8 bez protihrotu i přesto,že na obou prutech byla stejná nástraha o stejné velikosti a stejná montáž(úspěšnost zdolaných ryb bez protihrotu cca 80% - což je super číslo - tedy alespoň pro mne).Je zajímavé,že kapři absolutně ignorovali verzi č.6!!!A teď k mému dotazu,jelikož jsem zastáncem spíše menších háčků - udělám chybu když na háčky velikosti 8 nastražím koule o velikosti 25mm a více?Děkuji za odpověď.

Nikl Team

Dobrý den Romane,

ano, tohle se stává a poukazuje to na obrovskou výhodu háčků Longshank 8. V některých situacích tyto drobné háčky přinesou dramaticky lepší výsledky, o čemž se přesvědčily již stovky našich kaprařů.

V každém případě je možné s tímto háčkem použít i na boilies větších průměrů. Boilies o průměru 25mm není vůbec problém. Máme tyto háčky vyzkoušeny i se dvěma kuličkami 24mm boilies. Pokus dodržíte zásadu vázat je s dlouhým vlasem - umístit nástrahu daleko od háčku - kolem 30mm, nebude to problém a s těmito háčky lovit i s takto velkými nástrahami.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů