Selektivita

#1932 28. 6. 2010

Petr: Dobry den,mam dotaz ohledne produktu Imperial baits.Jake boilie je hodne chytaci a jake naopak selektivni?V produktech K.N v tom mam celkem jasno,ted chytam 3xl a krvave peklo-svestka mata.Selektivnejsi boilie jsem moc nezkousel,jen minulou sezonu chvilku RRR v prichuti losos,ale na to zabery nebyly skoro vubec.Jde o to,ze na lokalite kterou navstevuji se ti nejvetsi kapri pohybuji okolo 10 kilo.A to je druha cast me otazky,ma vubec cenu chytat na selektivnejsi boilie kdyz se vahou ryb dostanu pres 10 kilo jen malo,nebo vubec?Dekuji za odpoved.

Nikl Team

Dobrý den,

selektivní taktiky je dobré aplikovat tehdy, jsou li v revíru příliš malí kapři, kteří většinou najdou krmení dříve než ti velcí. V praxi to znamená, že pokud budeme mít v revíru 10 kaprů a žádný z nich nebude vážit pod 10kg, není nutné žádné selektivní strategie vymýšlet. Kukuřice, žížala nebo jakákoliv atraktivní nástraha by tyto ryby spolehlivě chytala. Pokud však budete mít rybník s tisícem kaprů, ale pouze 20 největších bude mít kolem 65cm, budete se při jejich lovu muset zaměřit na selektivnější přístup.

Na tomto příkladu jsme se pokusili ukázat, že stupeň selekce není přímo závislý na váze kapra.

Ze sortimentu Imperial Baits jsou chytlavějšími boilies hlavně Monster-liver (případně atraktivnější Acitv), Osmotic Spice nebo čerstvé Fish boilie. Jako selektivnější se často ukázalo Elite nebo Elite Strawberry.

Pěkný den, Nikl team.

Návrat na přehled dotazů