Jak lovit na panenské pískovně?

#1944 2. 7. 2010

Malda: Zdravím pánové.Na začátek Vás chci pochválit za vstřícné pomáhání zkušeným i méně zkušeným rybářům a za velmi kvalitní produkty od firmy Nikl.
Mám dotaz- Mám přístup na jednu pískovnu o rozloze 6 ha kde se nechytaly ryby asi 10let. Jsou zde nádherní kapři a převážně lysci kolem 15kg. Ryby zde lovíme jen 3 rybáři takže zde tlak žádný není. Zajímá mně kam by jste umistovali nástrahy v období od června do září. Relief dna je velmi divoky. Jsou zde lavice které se zvedají z 5 metrů na 1.5metru . Některé jsou široké 1 až 2 metry. Zajímá mně zda bych měl nástrahy umistovat přímo na lavice a nebo na příkrý sráz kterým jsou lavice ukončené. Dále jsou zde i místa kde lavice velice pomalu spadájí do hloubky. A nebo to dávat mezi lavice do hloubky 4 metrů. Děkuji za každou radu. Vím že má otázka je velice rozsáhlá ale chci znát názor profíků jak by efektivně využili možnost na podobné lokalitě lovit. Samozřejmně systémem chyt a pust.

Nikl Team

Dobrý den.

Lov na panenských vodách, které nejsou vystaveny velkému rybářskému tlaku, je vždy velkým potěšením. Je jisté, že je díky panenskosti vody a ryb o to jednodušší, než na většině svazových vod, ale i tak je k němu přistupovat s potřebnou pozorností.

Váš dotaz směřujete na místo, kde bude ideální umístit Vaše montáže. Na velmi navštěvovaných pískovnách bývá situace velmi podobná. Z počátku se vždy nejvíce kaprů lovilo přímo z lavic a jiných anomálií dna, které ryby přitahují jako magnet. Postupem doby ale kvůli velkému tlaku na tyto přirozené "hot spoty" jejich produktivita klesá až na minimum. Mnohem efektivnější je vždy lovit na místech, kde ostatní neloví. Ať už jsou to hlubší partie za lavicemi nebo hluboká místa při břehu. Ve Vašem případě bychom jistě začali s lovem na terénních nerovnostech a pokud bychom nebyli s výsledkem příliš spokojeni, montáže bychom začali umisťovat do hlubší vody na zadní spády lavic tak, aby nám vlasec vedl přes ně a díky tomu jej ryby nemohli identifikovat a spojit si tak naše loviště s nebezpečím.

Pokud hodláte lovit tímto způsobem, nezapomeňte na naviják navinout dostatečné množství odolného šokového vlasce, v ideálním případě průměru 0,60mm a více. Výborně se nám při lovu na pískovnách osvědčil Head Line od Leona.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů