Jak dostat rychlý záběr?

#2014 20. 7. 2010

Ján: Dobrý deň. Som zo Slovenska a prave dnes som si objednal boilie 3XL ešte aj krvave peklo krakatica , švestka...., a candy floro boilies. Chcem sa spýtat chcel by som ist na Malý Dunaj alebo Moravu na slovensku možno mi neporadite ked ste tam možno nechytali lebo ste z Ciech ale aj tak bolo by možne na tieto boilie chytit a jak nakombinovat aby som dosiahol rýchly záber ? a či mam krmit na týchto riekach . chcem ist len na kratky lov na jeden den a noc. ĎAKUJEM:

Nikl Team

Dobrý den,

Váš výběr byl dle našeho názoru velice správný. Pro kratší vycházky Vám pak rozhodně doporučíme použít boilie 3XL nebo Krvavé peklo Švestka - máta. Tyto dva druhy jsou velice atraktivní a dokáží ryby zaujmout až překvapivě rychle.

Jako výborný trik se nám osvědčilo k potápivé kuličce boilie přidat právě plovoucí nebo klidně i potápivé Carp candy, které celkovou atraktivitu Vaší nástrahy jenom podtrhne. Pokud navíc máte obalovací těsto, jistě i to Vám může pomoci.

Co se týče vnazení, nebojte se použít jenom boilie, které nebude tolik lákat plevelné ryby, kterých je v řekách spoustu. Můžete však zkusit i jinou taktiku, kdy do Vašeho lovného místa dopravíte drobnější partikl, pelety nebo method mix. Takto zakrmené místo sice bude více lákat drobné ryby, ale kapři jsou tvorové velice zvědaví a rozruch způsobený krmením drobných ryb a spoustu voňavých částeček je může také přilákat.

Jako nejuniverzálnější taktiku Vám tedy doporučíme prokrmit jedno místo silněji drobným krmením a několika kuličkami boilie a druhé místo zakrmit pouze boilies. Sám uvidíte, která strategie bude kapry lákat více.

Přejeme hodně štěstí, Nikl team.

Návrat na přehled dotazů