Stabilita laťkové podlahy člunu Komando 280

#2039 26. 7. 2010

Ladislav Czuczor: Dobrý deň !, Ja plánujem kúpiť čln, a premýšlam o tomto modele, len ma zneisťuje podlaha člnu, vela študujem, a klasická pevná podlaha sa mi zdá pevnejšia, nevýhodou je však už takmer dvojnásobná velkost vaku v ktorom je uložený čln. Nikde neviem nájst nejaké videá ako ukážky o stavilite podlahy, či sa neprehlbuje táto lamelová ktorá sa vkladá po častiach a niesú spojené ako jeden celok. Viete o tom na tejto stránke poskytnút nejaké informácie? Vopred dakujem, S pozdravom Ladislav

Nikl Team

Dobrý den Ladislave,

ano, víme přesně co máte na mysli. Máte pravdu, že výhodou člunu s laťkovou podlahou je jeho výrazně nižší hmotnost, přepravní rozměry a určitě také rychlost nafouknutí. Na druhou stranu maji čluny s pevnou podlahou z desek výhodu větší stability při postavení se ve člunu.

Všichni v Nikl Teamu používáme čluny Komando, právě proto, že uvedené výhody laťkové podlahy jsou pro nás zásadními argumenty hovořícími pro Komando. Je pravda, že pružení jednotlivých latěk podlahy může někomu způsobovat problémy. Jsou i kapraři, kteří zkrátka nechtějí laťkovou podlahu, protože se jim zkrátka zdá vratká a bojí se, že by na ní nebyli schopni udržet rovnováhu. My ale na našich Komandech často provádíme "psí kusy" a když si na chování podlahy zvyknete, není to absolutně žádný problém.

Je to ale samozřejmě věcí osobní volby - osobně lze říci - i když to může znít trochu zvláštně - že starší kapraři a těžší osoby mohou vnímat pohyb ve člunu s laťkovou podlahou jako diskomfortní, drtivá většina rybářů ale podle nás shledá laťkovou podlahu ve člunu jako mnohem výhodnější.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů