Zamotávání helikoptéry

#2050 28. 7. 2010

Peter: Dobrý den,
pořídil jsem si sadu Safety Helicopter Rig Kit, jelikož se mi původní průběžná montáž ve většině případů zamotala - jak při nadhozu, nebo při vytahování z vody. Byl jsem 100% přesvědčený, že jakékoliv zamotávání helikoptérovou montáží odbourám. Nevím, kde dělám chybu, ale téměř po každém vytáhnutí montáže z vody, byla zamotaná.
Tato montáž byla navázána na 25LB CRU fluorocarbonu, na konci montáže bylo olovo 70g, návazec byl kombinovaný cca 20 cm 25LB CRU fluorocarbonu + 4 cm pletenka Kryston Super Mantis Gold, na návazci byl ještě převlek Anti tangle proti zamotání. Samotnou helikoptéru jsem měl umístěnou hned nad olovem. Pokud jsem měl helikopteru umístěnou dále nad olovem, zamotával se návazec do kmenového vlasce, někdy se stalo že byla helikoptéra samotná zamotaná. Díky za radu.

Nikl Team

Dobrý den Petere,

bezpečnostní helikoptéra od Carp´R´Us je montáž, která se nám při jejím používání opravdu vůbec nemotá. Používáme jí v určitých případech (nánosy bahna, nutnost velmi dalekého nahazování) k plné spokojenosti.

Za předpokladu, že máte helikoptéru správně sestavenou podle přiloženého návodu, může být Váš problém způsoben v zásadě dvěma důvody. Prvním z nich je technika nahazování. Každý kaprař má trochu odlišnou metodu nahazování a stává se, že montáž, se kterou házíte bez problémů, se bude Vašemu kolegovi při náhozu motat. Provedení náhozu se u každého z nás malinko liší. Tato varianta je pravděpodobná ale její řešení je v podstatě nemožné. Těžko se budete přeučovat své zažité pohybové vzorce, které využíváte při nahození...

Druhou možností je pouřití příliš dlouhého návazce. Pokud chytáme s touto helikoptérou, používáme takřka vždy kratší návazce - do 15cm. Kratší návazec má četné výhody - mezi nimi právě i menší sklon k zamotávání. Zkuste tedy Váš návazec uvázat kratší a u vody zkuste, jestli to bude funogovat.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů