Jakou vzdálenost boilies od Longshanku?

#2057 28. 7. 2010

Honza: Mám velice podobný nebo možná jen doplňující dotaz jako Petr. Stalo se mi, že jsem ztratil několik po sobě jdoucích kaprů s háčkem vel. 6. Použil jsem pletenku dlouhou 20 cm, plastické olovo 3 cm za háčkem a vlasové rovnátko (červika) vlas je dlouhý 45 mm a na něm dvě kuličky 21 mm. Myslíte, že délka 12 mm (po navlečení kuliček) od obloučku k háčku a k první kuličce není dostačující? Má v tomto případě nějaký vliv i velikost zaseklého kapra?
S pozdravem Váš věrný zákazník

Nikl Team

Dobrý den Honzo,

u háčků Longshank Nailer je velmi důležité umístit nástrahu dostatečně daleko od obloučku háčku tak, aby při nasávání nástrahy kaprem měl háček dostatečný prostor ke správnému pohybu a zaseknutí.

V tomto případě je podle našeho názoru Váš vlas opravdu přípiš krátký a dvě kuličky boilies jsou umístěný příliš blízko k němu. Kapraři mají tendenci se bát umisťovat nástrahu příliš daleko háčku - přitom je to mnohem menší chyba než ji umístit blízko k obloučku. Velký kapr má velkou tlamku, ve které je místa překvapivě hodně. Posuňte proto Vaši nástrahu (prodlužte vlas) klidně na 2-3cm od obloučku háčku. Váš problém to takřka s určitostí vyřeší.

K druhé části Vaší otázky - ano velikost kapra hraje také svou roli. Neumíme to úplně vysvětlit, ale stává se, že předevšm opravdu malí kapři (do 60cm) mohou z Longshanků za určitých podmínek padat. Má to podle nás co dočinění především se způsobm sbírání potravy těmito malými rybami.

Kaprařina je krásná v tom, že nikdy nemůžete říct, že něco na 100% funguje a vždy fungovat bude. Kapři v různých obdobích mohou nástrahy sbírat opravdu hodně odlišnými způsoby a stane se tak, že některé dny zkrátka ryby padají, ať vymýšlíte co chcete. I nám se to někdy stává. V takových situacích je to samozřejmě hra nervů. Většinou se ale Vaše úspěšnost nezlepší se změnou návazec a tipu háčku, ale spíše díky tomu, že kapři začnou zase sbírat "normálně" - s větší důvěrou...

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů