Jakou montáž pro správné zaseknutí háčku do spodního pysku?

#2120 9. 8. 2010

Martin: Dobrý den.
Chtěl bych se Vás zeptat. Jezdím na revír , kde je zakázáno používat háčky s protihrotem. Někteří lidé tento zákaz nerespektují. Kapři mají od háčků s protihroten roztrhané koutky ( spodní pysky nají tvrdé ) a jak se jim háček zapíchne do koutku. U břehu se vyříznou. Už ani nechtějí nástrahu pořádně nasát. Nevíte o nějaké montáži , která by mi pomohla? Děkuji za odpověď.

Nikl Team

Dobrý den Martine.

Na začátek bychom se Vás pokusili uvézt trochu do reality. Častá zranění ryb, jako jsou prořezané koutky a jinak poškozené tlamky, nemají na svědomí většinou háčky s protihrotem, nýbrž obrovský tlak ze strany rybářů a nepředstavitelná potravní konkurence, která učiní, že kapři se na háček dostávají mnohem častěji, než je zdrávo  a drobné poškození tlamky tak může postupem času dospět v její kompletní destrukci.

K Vaší otázce. Ideálním řešením bude zvolit takovou montáž, která se bude se 100% účinností otáčet do spodního pysku kapra a díky tomu předejdete jejich strátám. K tomuto účelu bychom zvolili háček Longshank Nailer Barbless č.6, doplněný o Mouthsnagger a Ring kit. Tato sestava již nesčetněkrát potvrdila, že je tím nejlepším zasekávací strojem. Bude tedy nejvhodněší i pro Vás. Návazec vytvořte z Vašeho oblíbeného materiálu a cca 4cm od háčku umistěte na šňůrku broček cca. 1gr pro co nejefektivnější otáčení háčku.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů