bez záběru?

#216 31. 7. 2009

Pavel: Zdravim,

Koupil jsem si 3XL plovouci (18 mm) + mrazenky 3XL (16 mm) + testo 3XL,ale bohuzel jsem byl absolutne bez zaberu.Vim ze by jste potrebovali vice podrobnosti o vode slozeni dna atd, ale ja to zkousel jak na piskovnach (Majdalena,Veseli nad Luznici) tak na nasem malem zabahnenem 3h rybnicku i na soukromem reviru kde jsem byl 2 dny a kaprici brali pouze na rohlikove boilie.Muj dotaz je jak ma presne vypadat montaz s boilie 3XL + plovouci 3XL tj. od zateze az po zminene boilie?Jak casto prehazujete/zavazite novou nastrahu (boilie)?Mozna mi reknete ze je to mimo ramec Vasi poradny a poslete me na mrk.cz ale i pres to jsem to zkusil se zeptat profesionalu.Velice dekuji za vase odpovedi

Nikl Team

Dobrý den Pavle, Chyba se bude podle nás skrývat v prezentaci nástrahy a celkové taktice lovu.

Jak je dobře známo, že nejdůležitější částí lovu je správná lokalizace kaprů. Pokud budete používat to nejlepší vybavení a návnady na místě, kde se kapři v době lovu nezdržují, je vše naprosto zbytečné a Vy s největší pravděpodobností skončíte bez záběru.

Dále bychom Vám doporučili si místo nejlépe den před lovem předvnadit. Pokud to ale nebude možné, přikrmte do prostoru kolem montáží až při začátku samotného lovu.

Dalším bodem je efektivní prezentace nástrahy. Je třeba nedopustit žádné kompromisy a mít jistotu, že vše pracuje na 100%. Dejte si záležet na precizním sestavení a funkčnosti celé montáže. Doporučili bychom Vám následující, se kterou podle nás chytíte za každé situace. Použijte bezpečnostní závěsku s luorocarbonový vodičem Snag clip system 92cm 50lb. Olovo o váze 100–120gr tvaru grippa nebo kostka, dále pak do Gizmo obratlíku navlečte Stiff-link 50lb 16,5cm s Antitangle sleeve. Na Stiff-link připevněte symčku do smyčky předpřipravený Loop to loop Blowback rig s háčkem Longshank Nailer č.6. U této sestavy si budete moci být naprosto jistý její 100% funkčností a efektivitou.

Pokud se budete snažit držet těchto bodů: 1, správná lokalizace ryb 2, správná nástraha a vnadění 3, efektivní prezentace a 100% funkční montáž

měl by jste být na spráné cestě k Vašemu vysněnému úlovku.

Hodně štěstí přeje Nikl team.

Návrat na přehled dotazů