Jak kombinovat pop ups s potápivým 3XL?

#2168 19. 8. 2010

Karel Mrazík: Vážení Niklovci, nejdříve velké DĚKUJI pro Vás, protože letos je má zcela bezkonkurenční kaprová sezóna s 3XL v 18mm a 16mm variantě.
viz. PO DVOU LETECH JSEM SE ZASE DOSTAL NAD 80CM A 10KG - A TO OPAKOVANĚ!!! :-))
Protože se mi opravdu daří už mě napadají varianty a hledal jsem k 3XL plovoucí varinatu. Takže jsem ji u Vás taky našel. Možná položím skutečně pitomou otázku, ale jsem detailista, tak se zeptám.
Je zcela lhostejné, která ze dvou nastražených kuliček je plovoucí nebo je to jinak? Která má být ta spodní - tedy vzdálenější od háčku? Ještě malá podotázka - kombinace hnědá a oranžová - neruší to větší kapry???

Nikl Team

Dobrý den Karle,

je příjemné slyšet, že jste se zařadil mezi armádu spokojených kaprařů, kteří právě s 3XLkem u vody zažívají velké úspěchy a nedají na toto boilies dopustit. Popravdě řečeno nás to ani tak nepřekvapuje, protože jsme si velmi dobře vědomi síly a pohádkové účinnosti tohoto famózního boilies.

Chcete-li rybařit s dvojitou nástrahou složenou z plovoucí a potápivé kuličky 3XL - tzv. "na panáčka", určitě není jedno, jestli napřed napíchnee potápivou nebo plovoucí kuličku. Při tomto nastražení je potřeba na boilies jehlu nejdříve napíchnout pop ups a pak až potápivé boilies. Tak dosáhnete toho, že kulička pop ups bude přizvedávat potápivou kuličku - ne však úplně, pouze se nad těžkou kuličku postaví.

Pro potápivé boilies 16 a 18mm zvolte pop ups v průměru 14mm. Pro větší boilies pak můžete použít i průměr pop ups 18mm.

Ohledně volby barvy pop-ups - rozhodně není třeba se bát, že oranová barva by "plašila" velké kapry. Naopak, tato barva je podle našich zkušeností pro lov velkých ryb naprosto nejlepší - mimochodem také z tohoto důvodu nemáme v sortimentu řadu dalších barev, vybrali jsme tu podle našeho názoru nejlepší. Hndé pop ups jsou dobré především v situacích, kdy Vaše nástrahy atakují menší ryby a chcete ji udělat o něco méně nápadnou...

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů