Lov na pelety

#218 1. 8. 2009

Bedřich: Dobrý den
Chystám na rybářskou dovolenou a chtěl bych na lov kaprů použít pelety, nemám s tímto způsobem velké zkušenosti hlavně jaké pelety použít na vnadění a jaké nalov v tomto období a kolik vnadit na 8ha rybníku. Dále jakou koncovou montáž zvolit, pokud bude peleta 15mm jak velký háček zvolit popřípadě konkrétní tip(značku)
Jsem zastáncem chyť a pust, díky za rady

Nikl Team

Dobrý den Bedřichu,

pelety jsou vzhledem ke svému charakteru přímo předurčené pro všechny rybářské situace, kdy se snažíme dosáhnout co nejvíce záběrů. Faktor více či méně rychlého rozpouštění a rozpadu nástrahy je pro ryby v drtivé většině případů velmi atraktivní a díky tomu i na počet záběrů bohatší. Stinnou stránkou použití pelety jako nástrahy je fakt, že znatelně zaostávají za boilies co se týká selektivity. Ideální kombinací je proto v případě použití dvou prutů chytat na jednom s peletou, na druhém s boilies. Jedním prutem se zkrátka bavit lovem na peletu, druhý nechat nastražený na boilies – klidně i více atraktivní. Letní období s velmi teplou vodou je pro použití pelet trochu komplikované. Vysoká teplota vody v kombinaci s aktivitou menších ryb (což spolu samo o sobě také souvisí) často snižuje „výdrž“ chytacích pelet pod háčkem skutečně velmi výrazně. Proto je pro chytání třeba vybírat větší pelety, jejichž rozpuštění trvá déle a vydrží tudíž pod háčkem rozumnější dobu. Pro nastražení Vám doporučíme Lososové nugety, Halibut pelety a Red Halibut. Stejnými peletami můžete přirozeně lovné místo také provnadit. Jako volnou návnadu je ale dobré mimo těchto velkých pelet výborné použít i drobnější typy pelet. Dosáhnete tím efektu, kdy budete mít na svém místě pelety ve fázi rozpadu po dlouhou dobu. V tomto případě je možné použít jak extrémně rychle rozpadavé lisované CSL pelety, tak menší typy extrudovaných peletek jako jsou pstruží granule, Bloodworm pelets nebo přímo použít peletový mix, který tuto roli na Vašem lovném místě sehraje úplně nejlépe.

S koncovou udicí si nelamte hlavu. Použijte klidně stejný návazec jako při chytání na boilies. Nehledejte vědu tam, kde není.

Chcete – li po nás konkrétní háček, který bychom použili my, můžeme jmenovat například Longshank Nailer vel. 6 či 8 , Centurion 2000 vel 6 nebo Offset Nailer vel 6. Uvažte si jednoduchý návazec z pletené šňůrky, nastražte někteou z výše uvedených pelet, provnaďte své místo popsaným způsobem a úspěch se určitě dostaví..

Přejeme hodně úspěchů při lovu s peletami!

Návrat na přehled dotazů