Dotaz ohledně fluorocarbonu

#2205 26. 8. 2010

Milan: Dobrý den,

chci se zeptat na pár věcí ohledně fluorcarbonu.
Jaký používat nejlépe uzel na háček, obratlík a očko?
Jaký průměr nebo jakou nosnost použít na koncový návazec?

Dále jsem Vás chtěl poprosit, jestli je možné mi poslat vyfocené všechny návazce co máte na ukázku u kasy na vaší prodejně. Chtěl bych se inspirovat při výrobě a vyzkoušet všechny možné varianty.

Děkuji

S pozdravem

Milan

Nikl Team

Dobrý den Milane,

fluorocarbon Vám k háčku doporučujeme navázat klasickým bezuzlovým navázáním. K obratlíku jej doporučujeme navázat tímto uzlem - http://www.mrk.cz/Data/GalerieIco/10464_b_fh.jpg

Pokud chcete udělat očko, doporučujeme jej dvakrát provléknout.

Všechny fluorocarbonové uzly je dobré před dotaženíém řádně naslinit, aby se snžilo tření, při kterém vzniká vysoká teplota, která může fluorocarbon poškodit.

Na koncové návazce nejvíce používáme náš fluorocarbon Clearwater ve verzích 15 nebo 25lb. Volba konkrétní libráže závisí na zvolené lokalitě a množství vázek nebo na dně. 15ti liberní verzi používáme na čisrých vodách a 25ti liberní naopak v těžších podmínkách. V extrémních situacích pak často sáhneme i po 50ti liberním fluorocarbonu, který však pro jemnost a nenápadnost kombinujeme s měkkými šňůrkami.

Co se týče našich osvědčených montáží, doporučíme Vám projít si naši produktovou poradnu týkající se koncových montáží a naše zprávy od vody, kde naleznete nejvíce fotografií našich osvědčených montáží. Fotit všechny návazce, které máme na prodejně není bohužel momentálně v našich silách.

Přejeme pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů