Jak dlouho můžu nechat boilies ve vodě?

#2206 26. 8. 2010

David Molčík: Hezky den mam dotaz ohledne boilies.Zajímalo by mě jak dlouho můžu ponechat boilies ve vodě.Je jedno jestli tam leží 3hodiny nebo 10hodin má furt tu stejnou funkčnost a nebo jakou dobu necháváte nástrahu bez jediného potahu ve vodě díky za odpověď

Nikl Team

Dobrý den Davide,

boilies je samo o sobě nástraha, kterou můžete ponechat nastraženou na dně jezera celou řadu hodin. Ve skutečnosti jsou největší kapři velmi často chyceni na nástrahy, které leží na dně 10 i více hodin bez přehazování. S ohledem na to, jakým způsobem se chcete pokusit chytat kapry, se od sebe vcelku hodně liší také jednotlivé druhy boilies. Můžete například sehnat nástrahy, které jsou vyvinuté a určené pro velmi rychlé chytání - například pro závody, které začínají okamžitě po vhození do vody intenzivně vysílat lákavé signály a provokují rybu k rychlému záběru. Na druhé straně jsou k dostání také druhy boilies, které jsou vyloženě určeny pro cílený lov větších ryb. Tyto typy boilies nejsou tak atraktivní a svoje lákavé signály, které jsou odlišného charakteru, vysílají do svého okolí postupně, pomaleji, ale po velmi dlouhou dobu. To mnohem lépe vyhovuje potřebám lovu velkých ryb, na které je často třeba si opravdu počkat déle.

Do první skupiny boilies bychom zařadili určitě boilies 3XL, Mojito a Krvavé peklo. Druhá skupina zahrnuje z naší nabídky například C4 nebo Food Signal.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů