Jak mám krmit během 24h lovu?

#2207 26. 8. 2010

BRIAN: Dobry den chtel by sem se zeptat, jakou zvolit taktiku krmeni na stojati vode na 24hod.dekuju.

Nikl Team

Dobrý den Briane,

Váš dotaz je velmi obecný. Navíc jste k němu nepodal prakticky žádné bližší informace, takže naše ospověď bude také velmi nespecifická a zobecňující.

Je obrovská spousta faktorů, které je třeba zohlednit při volbě strategie lovu na stojaté vodě. Především jde o to, nakolik danou lokalitu znáte a co od tohoto 24 hodinového lovu očekáváte. Tato doba je dostatečně dlouhá na to, abyste ulovil i opravdu velkého kapra, avšak pouze za předpokladu, že ryby správně lokalizujete a krmení ijim předložíte na správném místě správným způsobem.

Především se tedy snažte najít místo, kde by se ryby mohly pohybovat. Tady jim den předem předložte stejné boilies, pro jaké se rozhodnete pro následující lov. Dobrou volbou je 3XL, které vám nejlépe dopomůže prozkoumat přítomnost a aktivitu ryb na vašem místě.

Boilies nastřílejte vnadící trubkou na místo o ploše cca 5x10m, dobré je použít přibližně 500g kuliček. Následující den vyrazte chytat. Zakrmte již méně, klidně i méně než 150g a nahoďte oba pruty do krajů prokrmeného místa. Jeden prut nasrtažte na 1 potápivou kuličku, druhý zkuste nastražit na panáčka.

Potom již nezbývá než čekat a vstřebávat dění u vody. Nechte kapry, aby Vám sami ukázali co jim vyhovuje..

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů