Jak vyzrát na velké ryby?

#2233 2. 9. 2010

Mirek: Vážený Teame,
děkuji za opětovně dobré boilie, na které kapři berou. Nic méně bych požádal o radu, co mohu změnit na níže uvedeném postupu při lovu.
Chytám totiž na staré tůni, kde velkých exemplářů bude méně a zatím jsem neměl to potěšení.
Chytám na 3XL a z důvadu větší(cca 10cm) bahna se snažím umístit boulie, tak aby plavalo nad bahnem(na panáčka). Mám tuto tůň o 1,8ha praktycky pro sebe a proto i na menší vzdálenosti umisťuji nástrahu z lodě a velmi přesně přikrmuji a to různými velikostmy boilie 3XL(20-30)+pelety 3XL(20-30) a trochou(100-200g) řepky po každám záběru. Nástarhu buť dipuji, nebo použiji těsto.
Není problém mít 2-4 záběry za večer, ale kapři nepřesahují 70cm. Na druhý prut jsem začal zkoušet RRR pepper, ale se stejným úspěchem. Čím dohutit k záběru ty větší kapry??
Na velké koule 24mm u 3XL a 30 u RR pepper nemám úspěch, protože jsem nenašel způsob jak je dostat nad bahno(bahno nemá moc zdravou vůni)
Předem děkuji za rychlou odpověď.

Nikl Team

Dobrý den Mirku.

Jak se zdá, jste se zvolenou taktikou lovu takřka vždy úspěšný. Nyní se ale chcete pokusit dosáhnout na ostřílené veterány místních vod.

Ideální bude zvolit naprosto odlišnou taktiku lovu.

1.Umisťujte své montáže na jiná místa než doposud, protože ta, která byla doteď úspěšná, zřejmě ryby po kterých pasete nenavštěvují s důvěrou.

2.Zvolte odlišnou nástrahu i návnadu než doposud. Doporučujeme vyzkoušet boilie C4-Squid/Octopus nebo Food Signal. Upusťte od nastražení na panáčka a jako nástrahu nastražte jen samostatnou těžkou kouli větší velikosti. Pokud lovíte na bahně, nechte si celou krmnou dávku boilie předem předmáčet v čisté vodě z revíru (bez sedimentu a nečistot).

3. Kolem montáží krmte jen boiliem větší velikosti a na větší plochu.

4. Snažte se zachovat na místě co možná největší klid- pokud montáže pro jistotu položíte z lodě, nechte je ve vodě delší dobu, aby na místě byly ryby v naprostém klidu.

5. Pokuste se ryby nevyplašit Vaším vlascem vedoucím k montáží- lehce povolte vlasec, aby mohl v místě loviště kopírovat dno.

6. Možná nejdůležitější rada ze všech- buďte trpělivý! Za vynaložené úsilí budete jistě odměněn.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů