Kmenový vlasec a šokový návazec?

#2240 5. 9. 2010

Filous: Dobrý den,
mám na Vás 1 dotaz, který bude obsáhlejší. Možná že vypadám jak "idiot", že pokládám tak blbý dotaz, ale opravdu si nevím rady
Dotaz se týká ohledně kmen.vlasce a co navázat na kmen.vlasec na posledních cca 8metrů udice (šokový návazec).
Co se týká vlasce tak mám takové dilema, rozhoduji se mezi dvěma a to mezi Black Power Nylon od Leona Hoogendjika (ale nemáte ho skladem a bude te ho mít ještě v budoucnu?) a mezi C-MAX LINE od Mack 2. Vůbec nevím jaký zvolit a hlavně jaký průměr? U těchto silonů máte uváděny průměry od 0,30mm a silnější. V létě a na podzim asi není problém s nimi chytat, ale na jaře, když jsou kapři opatrnější, tak se bojim těchto silnějších silonů.
Podle nosností, je lepší podle mě Black Power Nylon, ale podle toho se asi nelze řídit?
A co se týče posledních 8metrů na kmen.vlasci (šokový návazec), tak zde jsem úplně ztracen a nevím co tam navázat. Nyní tam mám šokovou šňůrku, se kterou nejsem spokojen, která se mi třepí. Jezdím po revírech i soukromých po jižní Moravě (Mušovská jezera,menší rybníky a řeky ale i na pískovny, kde je zase voda čistá) voda v rybnících a řekách je především kalná a není v ní taková viditelnost. CO se týče dna, tak řekněmě že tam jsou vázky(větve, kmeny, ostřejší kameny atd.) Takže nevím co navázat, jestli nějakou pletenku (šokovou šňůrku) či fluorocarbon (např.Millenium Tete Ligne Head Line, ale nevím zda-li průměr 0,60mm není moc silný, zdali to neodradí kapry a neeliminují se tím záběry na minimum, tím že kapr v montáži rozpozná nějakou zradu). Jde mi i o to, aby se s tim dalo dobře nahazovat a montáž aby ve vodě nebyla moc nápadná. Montáže používám s bezpečnostní závěskou a se Stiff Combi link a pletenkou Smooth Braid a háčky LongShank 6 a 8.

Mockrát předem děkuji za kladné vyřízení a omlouvám se za tento obsáhlý dotaz.

Přeji příjemný zbytek dne

Nikl Team

Dobrý den,

Váš dotaz je skutečně obsáhlý, takže vzhledem k naší časové vytíženosti odpovíme pouze krátce. Pokud by jste chtěl více informací, můžete se obrátit například na náš firemní telefon 602 630 868.

Vlasec Black Power v budoucnu jistě mít budeme, ne však za akční cenu, za kterou byl nabízen v poslední době.

Co se týče průměru kmenového vlasce, rozhodně se nemusíte bát, že by měl nějaký vliv na počet záběrů nebo ostražitost kaprů. Vzhledem k tomu, že několik posledních metrů Vaší sestavy bude při dodržení povolenějšího vlasce (nešponovat jej na maximum) ležet bezpečně na dně.

Šokový návazec do těchto podmínek rozhodně použijte v průměru 0,50mm (lepší pro nahazování, např. No Memory 30lb) nebo 0,60mm. Tete Ligne z dílny Leona Hoogenijka je jistě správnou volbou. Šokový vlasec o velkém průměru je velice těžký a vzhledem k tomu, že leží na dně, není pro kapry tak nápadný.

Přejeme pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů