Jaké boilie zvolit pro cílený lov velkých kaprů?

#2245 6. 9. 2010

Martin: Zdravím, s Váším boilí jsem moc spokojen, jen teď potřebuji radu, chystáme se na krásnou štěrkovnu, kterou máme celkem zmapovanou a na které už po několikáté budume chytat. Problém máme v tom že se nám nedaří ulovit větší rybu než 8 kg, ikdyž víme že jsou tam daleko větší kusy, ale buhužel se nám nedaří menší rybu vyselektovat, vozíme za krmné místo, boili máčíme v tekuté potravě+es.olej černý pepř, maskujeme montáže apod.Potřeboval bych poradit jaké zvolit boili popř. nechat si udělat nejaké selektivní boili. Co by jste mi poradil. Díky

Nikl Team

Dobrý den Martine.

Pokud chcete dosáhnout na ty největší ryby na revíru, je dobré se držet několika základních postupů.

Prvním z nich je správná volba místa. Pokud jste byli po celou dobu úspěšní na určitém místě, kde se Vám dařilo lovit mnoho menších ryb, změňte jej. Byť by jste se posunul jen o pár desítek metrů na vodě od úspěšného místa na místo, které není tak zajímavé a hlavně chytané. Zkušené ryby se mnohdy produktivním místům po předchozí špatné zkušenosti vyhýbají obloukem, nebo jen sledují dění z patřičné vzdálenosti. Nalezněte si nějaký jiný, ne tolik zajímavý výchozí bod a lovte u něj.

Jako druhý bychom jmenovali správnou taktiku krmení a správnou nástrahu. Ve Vašem případě bychom s jistotou sáhli po boilie Food Signal nebo C4- Squid Octopus. Boilie zvolte většího průměru a dobře jej vysušte, aby nebylo atraktivní promenší ryby. Nastražujte jen jednu 24mm kuličku pod háček, bez dipování, ještě lépe několik hodin vymáčenou v čisté vodě v revíru. Krmte jen vysušeným boiliem- stejným jako nástraha- na větší plochu kolem montáže.

Za třetí- nevzbuzujte na lovném místě povyk častým přehazováním nebo převážením. Snažte se vlasec spíše povolit než šponovat, aby byl pro zkušené ryby hůře odhalitelný.

Za čtvrté- buďte trpělivý! Výsledek se při dodržení všech předešlých bodů a troše štěstí jistě dostaví.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů