Velikost boilie na podzimní měsíce?

#2287 17. 9. 2010

Martin Darvaš: Dobrý den,můj dotaz je ohledně velikosti boilie.Na naší oblíbené pískovně nemáme problém se záběry,ale poslední dobou si to místo oblíbili malí kapříci....s bídou se prochytáme k destekiláčům.I to je krásná ryba,ale když víte o kaprech přes 18 kg...asi víte co myslím.V létě jsem chytal na food signal 24mm.unikátní boilie,díky za něj.jen si nejsem jistý tou velikostí 24.jakou velikost na klesající teplotu vody?mám na mysli i listopad.děkuji a přeji mnoho úspěchů.Martin

Nikl Team

Dobrý den Martine,

velikost 24mm rozhodně není příliš velká ani pro vodu kolem 10ti stupňů Celsia. Vše záleží na aktivitě malých ryb. Rozhodně si nemyslíme, že pokud by jste velkému kaprovi naservíroval 24mm kuličku Food Signalu přímo do míst, kde se rád krmí a v dobu, kdy zde projíždí, že by ji nesežral z důvodu, že má 24mm a voda přitom už pouze 8 stupňů :). Malí kapři však takto velkou nástrah uv chladné vodě nebudou přijímat s extrémní chutí jako v létě nebo na začátku podzimu.

Doporučíme Vám připravit si více průměrů boilie. Citlivě tak budete moci reagovat na aktuální situace.

Nezapomeňte také na vnadící strategii a volbu místa (často zejména hloubku), čímž lze do značné míry menší ryby eliminovat.

Přejeme hodně štěstí, Nikl team

Návrat na přehled dotazů