Jak na podzimní Toušeň?

#2305 21. 9. 2010

Josef: Chtěl bych se zeptat ohledně nástrah na pískovnu Toušeň jedu tam koncem října. Můžete mi poradit ohledně vnadění a nástrahy na chladnější vodu? Děkuji.

Nikl Team

Dobrý den Josefe.

Podzimní lov na pískovnách má svá jistá specifika. Ryby se již stahují do pomaleji se ochlazujících hlubších vod a před zimou začínají přijímat poměrně dost potravy. To je třeba mít na paměti a přizpůsobit tomu samotnou taktiku lovu.

Ve studené vodě se ryby shánějí po kvalitním krmení, díky kterému budou schopny během krátké doby vytvořit dostatečné množství zásob na dlouhou zimu. My pro lov ve studené vodě preferujeme boilie 3XL, které se osvědčilo jako opravdový zimní chytač díky své silné atraktaci.

Výbornou volbou jako doplněk k boilie jsou Pelety 3XL, které na dně vytvoří neodolatelný koberec měkkých rozpadajících se návnad. Celou porci návnady doporučujeme pro její maximální atraktivitu ve studené vodě ještě zalít Boosterem 3XL.

Jako nástrahu je ideální zvolit boilie menší velikosti doplněné o malou kuličku Plovoucího boilie 3XL- tedy prezentace na panáčka. Potápivou kuličku ještě doporučujeme obalit v Boilie těstě pro maximální atraktivitu.

Přejeme Vám mnoho úspěchů.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů