Člun s motorem?

#2331 28. 9. 2010

Kamil: Ahoj hoši, mám na Vás dotaz.potřeboval bych poradit se člunem,elektromotorem a echolotem.Dostanu se na člun tak 5krát do roka, a to při zavážení(tento rok začínam s pořádnou kaprařinou,boili atd.), ale chci se tomu začít intenzivně věnovat, hodně mě to chytlo.velmi chválite komando 280, ale říkám si,jestli to není pro mě zbytečné...jakou mají životnost a co člun intex marine? echolot s barevným displejem?jste spíše pro čb.klasiku?o peníze mi až tak nejde,ale nechci kupovat vždy to nejdražší, protože to nemusí být to nejlepší....
Jinak Vám moc děkuju za Vaše stránky, trávím na nich spoustu času a pořád se dovídám něco nového...žena už mě nadává...:-))
a ještě taková možná troufalost, jsou začátečník a bohužel neznám žádného prof.rybáře, je nějaká možnost,že bych se se za vámi třeba přijel podívat, jak rybaří profesionálové??určotě by mě to moc pomohlo.jsem z jižní moravy.ještě jednou děkuji a přeji, at se Vám všem daří...jinak chytám pouze na Vás...

Nikl Team

Dobrý den Kamile,

děkujeme za pochvalu :)

Co se týká porovnání člunů Komando a Mariner - kvalita materiálu i zpracování už na první pohled dá tušit, který ze člunů je trvanlivější.Člun Mariner rozhodně není vůbec špatnou volbou, ale vždy zákazníky upozorňujeme na to, že člun v podobné cenové kategorii je vždy kompromis. Známe několik případů, kdy těmto člunům praskly vnitřní přepážky mezi komorami nebo se člun v některých místech "vyboulil" či se strhly havlinky. Záleží na konkrétním kusu, ale v průměru odhadujeme, že tento člun Vám může sloužit v horizontu 2 - 4 let. Může to být však také rok - opravdu zde velmi záleží na tom, jak budete se člunem zacházet.

Čluny Komando, které používáme opravdu nešetříme. Kvalitní materiál i zpracování jsou vidět již na první pohled. Rozdíl v trvanlivosti bude mezi Komandem a Marinerem opravdu veliký. Pokud budete člun používat 5x do roka, jsme 100% přesvědčeni o tom, že ani po deseti letech nebudete muset přemýšelt o jiném člunu.

Vzhledem k Vašemu zapálení se však domníváme, že jakmile párkrát s člunem na ryby pojedete, začne se frekvence docházek rapidně zvyšovat :). Pokud navíc nejste příliš omezen financemi, rozhodně Vám doporučíme naše Komando 280. Upřímně dodáváme, že s žádnými jinými čluny nebyl náš team ještě tolik spokojen - v současné době tento člun vlastní 10 členů našeho teamu, což rozhodně není náhoda.

Echolot s barevným displejem či s 3D systémem je určitě pěkná a pro lov například sumců užitečná věc, ale dle našich zkušeností to  není pro kaprařinu vůbec rozhodující. Většina členů našeho teamu vlastní echoloty Lowrance nižších řad nebo echoloty Eagle, také levnější modely.

Jako současnou jedničku mezi echoloty bychom však zvolili Lowrance Mark 5X, který jako první nabízí menu v Českém jazyce a nabízí všechno, co jen lze při kapraření využít.

Se společnou výpravou to však bude horší. I když jsme o podobných výpravách přemýšleli, nakonec jsme ji zavrhli. Nevylučujeme však, že se v průběhu příštího roku něco změní a my uspořádáme několik akcí přímo u vody pro naše zákazníky.

Přejeme hodně štěstí a šťastnou ruku při výběru, Nikl team

Návrat na přehled dotazů