Jaké zvolit teplé oblečení pro lov v chladném období.

#2349 1. 10. 2010

Tomáš: Dobry den,
chystam se koupit nejake teple obleceni na zimu(kalhoty+bunda). Casto jezdim na kapry kocem roku kdy je teplota casto kolem 0. Muzete mi prosim poradit nejaky vhodny komplet. Nechci aby me v nem byla zima a samozrejme aby byl nepromokavy. Mam vyhlidnutý komlpet od Prologicu Thermo Armour. Myslite, ze je to dobra volba? Popripade poradte neco jineho.
predem díky

Nikl Team

Dobrý den Tomáši.

Lov kaprů v chladném období roku odrazuje většinu lovců hlavně kvůli nevyspitatelnosti počasí a s tím spojené "nepohodě" při lovu. Velmi často je tento problém snadné překonat správným výběrem oblečení. Pokusíme se Vám poradit nejdříve obecně a následně konkrétně. Nejdříve si je třeba uvědomit, že je nutné dodržet pár základních zásad. Vždy je třeba mít více vrstev slabších, než méně silnějších. Minimum jsou 3 základní vrstvy.

1.první vrstvu oblečení by mělo bezvýhradně tvořit kvalitní termoprádlo určené pro rybolov nebo myslivost- oproti sportovnímu má ten rozdíl, že je určeno pro pasivní pobyt venku.

2.druhá vrstva by měla sestávat z dobré fleecové bundy či mikiny,(v případě opravdu nízkých teplot také fleecových kalhot) která má bránit ztrátám tepla.

3. třetí vrstva musí chránit před promoknutím a mít také dobré termoizolační vlastnosti. Podle vkusu doporučujeme kalhoty nebo kombinézu.

Je třeba nezapomenout také na správně zvolenou obuv a k ní potřebné termoponožky, protože tato část, která je v bezprostředním kontaktu se zemí, bývá opravdu velmi důležitá pro celkový tepelný komfort.

My máme velmi dobré zkušenosti s Bundou a kalhotami Oxford od firmy Leon Hoogendijk, stejně tak s kombinézou stejné značky, která má stejné vlastnosti jako zmíněný komplet.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů