Stiff Cranked a Cranked hooks

#2410 21. 10. 2010

Pavel Mička: Dobrý den, chci se zeptat, zda je také možnost místo smršťovací hadičky použít mouthsnager a zda je potřeba ho nad párou ještě dotvarovávat, pak mě zajímá další věc, neohrozí chod montáže opačný gard toho, že bude nejdříve FC a pak ho budu napojovat na měkou pletenku?Jsem zvyklý nejdříve dělat navazovat pletenku na háček a tepve potom ji napojovat na FC, kaprařině se věnuji pouze chvilku, tak mě tato varianta docela vrtá hlavou. Ještě poslední bod můžu Cranked háček vázat klasicky bezuzlově nebo to mám vázat tím uzlem na obratlíky, mimochodem je ten stejný uzel na obratlíky, jaký se používá třeba při vláčení?Děkuji Pavel Mička.

Nikl Team

Dobrý den,

na stiff cranked mnohem pohodlněji navléknete smršťovací hadičku.

Tento návazec je jedna z mnoha alternativ jak sestrojit funkční kaprovou udici. Pokud jste zvyklý vázat klasický kombinovaný návazec - čili FC + měkká šňůrka a jste s tímto návazcem spokojený, není důvod používat jiný.

Cranked hook je dobré vázat spíše bezuzlovým vázáním a následně na "vlasu" udělat uzlík těsně u dotáhnutí uzlu, zbytek odstřihnout. Tento uzel drží opravdu výborně.

Přejeme hodně štěstí, Nikl team

Návrat na přehled dotazů