Kdy na podzim? Lov v potopeném stromě?

#242 9. 8. 2009

majo: Dobrý den, najprv Vám dakujem za odpoved ale ešte by ma zaujímalo.
Je známe že naj. doba na kapre je skora Jar a Jesen (podzim) bude to pravdepodobne teplotou vody tak teda aká by mala byt ta Podzimna teplota (prelom zari a rijen) ??
A ešte k tomu predchádzajucemu dotazu na tu taktiku krmenia, ste spominali taktiku zakrmin 5x5m a pokladat na kraj kmneho miesta. A čo ked mám miesto kde je spadnutý strom ako v takomto pripade krmit tých 5x5m a pokladat to na kraj. Lebo by som to chcel dávat priamo do tých vetví. Takže ako s tým krmením pri prekážke? Zatial dakujem

Nikl Team

Opět dobrý den Majo,
máte pravdu, rybářsky nejvíce produktivní období roku jsou jaro a podzim. Jarní ohřívající se voda po dlouhé zimě je pro kapry impulsem ke krmení stejně tak, jako klesající teplota vody koncem léta, po celý podzim a někdy až prakticky do zámrzu hladiny. Je těžké napsat přesnou teplotu vody, kdy ryby začínají žrát na podzim ve velkém. Liší se to nejen vodu od vody, ale také rok od roku. Poměrně dobrý orientační údaj může být teplota řekněme 15stupňů Celsia. Není důležité, co ukazuj kalendář, ale co se ve skutečnosti odehrává venku u vody.

K Vašemu druhému dotazu ohledně taktiky krmení v blízkosti vyvráceného stromu. V takovém případě je v první řadě třeba zvážit, jestli existuje reálná možnost velkou silnou rybu z takového místa vůbec dostat. Je sice hezké, že takové místo je často co do počtu záběrů nadprůměrně produktivní, ale pokud nejste schopen ryby bezpečně zdolat a vytáhnout, nemá takový rybolov smysl. Pokládat montáž přímo do větví je silně riskantní a technicky opravdu náročné. Pokud nejste opravdu zkušený rybář nevíte přesně, co děláte, je lepší rozkrmit místo opodál od stromu a na rybu si počkat sice o něco déle, zato ji bezpečně dovést do podběráku. Vždy je potřeba opravdu střízlivě zhodnotit situaci a pokud si nejste jistý, že nebudete svým snažením pouze „pohřbívat“ jednu utrženou rybu za druhou, raději změňte plán. V případě, že jste přesvědčený o tom, že kapra z takového místa bezpečně zdoláte, rozházejte návnadu kolem stromu a nástrahu položte až ke konci (koruně) stromu do nejhlubšího místa. Takto nejpravděpodobněji kapra udržíte mimo strom. V každém případě ale budete muset mít k dispozici člun a s jeho pomocí v případě potřeby rybu zdolávat.

Držíme palce, ať se daří!

Návrat na přehled dotazů